Existuje časový rámec pro používání basetů?

Tento blogový příspěvek vám pomůže zjistit, kdy je čas začít používat basety, a spoustu dalších otázek! Promluvíme si o tom, jak dlouho by kojenci měli spát v různých fázích vývoje a v jakém věku by děti měly přecházet do postýlky.

Kojenecké kočárky jsou skvělý způsob, jak udržet své dítě poblíž, ale existuje něco jako příliš blízko. Jak dlouho můžete používat dětský kočárek? Jak staré dítě musí být, než bude pro něj bezpečné spát ve vlastní postýlce? To jsou dvě otázky, které si mnozí rodiče pokládají, když se rozhodují, zda si chtějí pořídit jednu z těchto speciálních postelí pro své novorozence.

Jaký je nejlepší čas začít používat kočárek

První věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že každé dítě se vyvíjí jiným tempem. Jak rychle nebo pomalu vaše dítě projde těmito fázemi vývoje, určí, kdy by mělo přestat používat dětský kočárek a přejít na jiné možnosti spánku.

Když děti dosáhnou tří měsíců, bude pro ně obvykle nejlepší, když jim seberete to, co může být jejich nejcennějším majetkem: The Bassinet.

V tuto chvíli mnoho dětí spalo tak dobře vedle mámy a táty, že přechod do postýlky může být obtížný, protože jsou zvyklí být tam po vašem boku v noci. To by mohlo vést rodiče k zamyšlení nad pořízením jednoho z těchto zařízení na spaní, jako je spánek, nebo dokonce přesunutím svých malých dětí na matraci přímo na podlahu jejich pokoje.

Kdy je načase přestat používat dětský kočárek?

Akt spánku je základní lidskou potřebou. Novorozenci nejsou výjimkou a budou obvykle lépe spát v menších, útulnějších prostorách (protože jim to připomíná spíše lůno).

Pokud její hlava nebo nohy narážejí do boků kočárku, možná je čas na trochu více prostoru. Může se také velmi často (nebo náhle) probouzet, když spí v tomto prostředí s omezenými možnostmi pohybu, jako jsou konce a rohy, které nemohou pojmout všech 180 stupňů, aniž by nejprve udeřily na něco jiného!

To znamená, že většina dětí může být připravena do 3 nebo 4 měsíců poté, co přerostly svůj kočárek; obvykle v tomto období je dost času na to, aby se přizpůsobil neustálému nošení po celý den.

Jak dlouho můžete kočárek používat s kojencem?

To je na individuálních rodičích a jejich vlastních rozhodnutích. Někteří lidé si myslí, že to může být doba, kdy se dítě začne snažit vylézt nebo převrhnout, zatímco jiní mají pocit, že pokud používají pevnou matraci, není důvod, proč by děti měly spát v něčem jiném než v kočárku než se přesunete do postýlky.

Záleží jen na tom, co nejlépe vyhovuje jedinečné situaci vaší rodiny – pamatujte, že každé dítě je jiné, takže každá fáze vývoje se bude u každého dítěte lišit, což znamená, že jedna velikost neodpovídá všem.

Jak poznáte, že je dítě pro kočárek příliš velké?

Novorozenci potřebují hodně prostoru k růstu a prospívání. Pokud vaše malá naráží hlavou po stranách nebo koncích svého kočárku, probouzí se velmi často (nebo velmi náhle), možná je čas na upgrade velikosti.

Mám v noci zavinovat novorozence?

Studie ukazují, že děti si instinktivně klenou záda, když jsou šokovány náhlým hlukem nebo pohybem. Proto byste měli novorozence v noci zavinovat. Překvapivý reflex je chrání před nebezpečím a také pomáhá při navození spánkových návyků na celý život.

Mohu zavinovat dítě se založenýma rukama?

U novorozenců je musíte zavinovat s rukama dolů a do stran, nikoli přes prsa. To snižuje pravděpodobnost kroutí se nebo shlukování ve volném zábalu a zároveň pomáhá omezit trhavé pohyby, které mohou být způsobeny stresovými hormony od mámy.

Kdy si můžete přestat dělat starosti se SIDS?

Možná si říkáte, jestli se můžete přestat starat o SIDS, jakmile skončí první rok života vašeho dítěte. Skutečnost? Záleží na tom, kdy jim byl tento stav diagnostikován a jak jsou dnes staří! Většina případů se stane před 4 měsíci, ale s postupem času bude riziko stále nižší (ve většině případů).

Proč spánek ve stejné místnosti jako dítě snižuje SIDS?

Sdílení pokojů je skvělý způsob, jak mohou noví rodiče zajistit, aby jejich děti byly v bezpečí a zdravé. Zvuky v pozadí nebo míchání v místnosti zabraňují velmi hlubokému spánku, takže děti zůstávají v pohodlí, když spí s vámi, což také usnadňuje kojení.

Mohu dát své dítě na 4 měsíce do jeho pokoje?

Existuje obava, aby děti po 4 měsících nespaly ve stejné místnosti s dospělým.

Mnoho studií však ukázalo, že to neplatí pro riziko SIDS, a místo toho je nejlepší nechat je spát spolu až 6 měsíců nebo déle, dokud se v případě potřeby mohou zcela bez problémů přesunout na vlastní postel.