Do kolika let používat ohrádku? Přečti si tohle

Do jak staré ohrádky používat? Ohrádka může být užitečným nástrojem pro rodiče s malými dětmi, ale existují věková omezení, kdy je lze používat.

Americká akademie pediatrů (AAP) doporučuje, aby ohrádky nebyly používány pro děti mladší než čtyři měsíce. Po čtyřech měsících AAP říká, že je bezpečné používat ohrádku, pokud je dítě neustále pod dohledem.

Děti by také nikdy neměly zůstat samy v ohrádce. Někteří rodiče se rozhodnou používat ohrádku zhruba do dvou let věku jejich dítěte, ale to je opravdu na uvážení rodiče.

Nakonec je důležité si uvědomit, že každé dítě je jiné a bude růst a vyvíjet se samo. Pokud si tedy nejste jisti, zda je ohrádka pro vaše dítě vhodná či nikoli, poraďte se s jeho dětským lékařem.

Výhody a nevýhody dětské ohrádky

Dětská ohrádka je skvělý způsob, jak udržet vaše dítě v bezpečí, když jste zaneprázdněni nebo v jiné místnosti. Než se však rozhodnete, zda jej použít či nikoli, je třeba zvážit některá pro a proti.

Profesionálové:

– Udržuje dítě v bezpečí a uzavřené

-Lze použít pro zdřímnutí nebo jako rutinu před spaním

– Pomáhá k samostatnosti

Nevýhody:

-Některá miminka se mohou cítit omezená

-Může omezit pohyblivost, pokud se používá příliš mnoho

Takže, co byste měli dělat? Rozhodujte se na základě vlastních potřeb a situace. Pokud si myslíte, že dětská ohrádka pomůže udržet vaše dítě v bezpečí a pohodlí, zatímco budete pracovat kolem domu nebo se sprchovat, jděte do toho.

Pokud si myslíte, že se vaše dítě bude cítit omezeně a nebude mít dostatek pohybu po celý den, pak ohrádka nemusí být pro vás to pravé.

Jak dát ty a já střední ohrádku dohromady?

Poté, co si zakoupíte střední ohrádku, je třeba provést několik kroků, abyste ji mohli sestavit. Následující obsah byl napsán po celém dni stráveném rozebíráním kousků mé ohrádky.

Takže pokud jsem toho byl dostatečně schopen udělat sám, pak by tyto pokyny měly také shledat všichni ostatní. Podle všech zákazníků, kteří si zakoupili náš produkt, se ani při sestavování nové klece pro jejich malého mazlíčka nevyskytly žádné problémy!

To však vyžaduje poměrně dlouhou dobu, protože doporučujeme, aby si tento proces vyzkoušely dvě osoby z první ruky, aniž by to spěchaly.

-Prvním krokem by bylo správně identifikovat všechny kusy a rozložit je na rovný povrch poblíž vás, nejlépe venkovní stůl, pokud jej máte. To vám pomůže ušetřit čas v dlouhodobém horizontu, protože může být matoucí pokusit se zjistit, kam každý kus jde, když je sestavujete v interiéru.

-20 panelů je dodáváno s touto střední ohrádkou, takže si je všechny pořádně prohlédněte, než s čímkoli začnete.

Osm z těchto panelů je určeno pro základnu a je třeba je spojit do čtvercové formace; čtyři by měly směřovat ven a další čtyři by měly tvořit vnitřní část vaší klece. Horní rám tvoří dalších 12 panelů, které je potřeba sestavit do obdélníkového tvaru.

-Jakmile budete se základnou hotovi, umístěte ji na vršek klece, abyste zjistili, zda se velikost nepřekrývá. Mělo by být dostatečně velké, aby se všechny čtyři rohy dotýkaly země, aniž by mezi nimi a spodní částí ohrádky zbylo příliš mnoho místa.

Vždy můžete snadno změřit, jak velká nebo malá musí být každá strana umístěním několika kousků z jednoho rohu na druhý, protože jakmile bude vše správně sestaveno, budou do sebe dokonale zapadat!

Aby tento proces nebyl obtížnější, než je nutné, doporučujeme označit místa, kde je třeba do každého panelu vyvrtat otvory, a to ještě předtím, než budete zkoušet cokoliv jiného!

Důvod, proč to děláme sami, místo abychom to našim zákazníkům řekli z první ruky, je ten, že některé panely mohou být mírně ohnuté a mohou nakonec vypadat úplně jinak, než jsme původně zamýšleli.

-Jakmile jsou všechny panely umístěny na sebe, je konečně čas vyvrtat otvory. Tento proces by neměl vyžadovat více než dva lidi, protože jeden musí při vrtání držet vše na svém místě, ale pokud pracujete pouze sami se sebou, pak se ujistěte, že vaše ruka během tohoto kroku neuklouzla, jinak by mohlo dojít k nějakému zranění!

Jsou ohrádky dobrý nápad pro miminka?

Kontrolované studie na toto téma jsou vzácné, ale údaje, které existují, naznačují, že na jejich používání není nic špatného. Ohrádky byly nedílnou součástí péče o kojence dlouho předtím, než se staly populárními v Severní Americe – a to z dobrého důvodu.

Úplně první ohrádka byla pravděpodobně jednoduchá dřevěná ohrádka, kterou vyrobil náš předek neandrtálec před tisíci nebo dokonce desetitisíci lety, aby chránil své děti před hady a jinými predátory, když se vydávaly na lov.

Zdá se, že tito raní lidé věřili, že miminka jsou bezpečnější, když jsou zavřená v plotě, než aby volně pobíhala po lese, kde by je mohli sežrat lvi!