Do jakého věku byste měli používat ohrádku? Průvodce

Do jakého věku byste měli používat ohrádku? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože záleží na individuálním dítěti a jeho potřebách.

Většina rodičů však zjistí, že používání ohrádky do věku přibližně šesti měsíců je ideální, protože pomáhá udržet dítě v bezpečí a umožňuje mu prozkoumávat okolí. Po tomto věku se mnoho dětí může pohybovat volněji a nepotřebují další podporu, kterou poskytuje ohrádka.

Každé dítě je samozřejmě jiné, takže je důležité svému děťátku naslouchat a ujistit se, že se cítí pohodlně v jakémkoli prostředí, které pro něj vyberete.

Pokud se rozhodnete používat ohrádku, je třeba mít na paměti několik věcí. Nejprve se ujistěte, že je dostatečně velký, aby se v něm mohlo vaše dítě pohybovat, a že má dostatek hraček a aktivit, které je zabaví. Je také důležité vybrat si bezpečnou ohrádku s netoxickým nátěrem a bez ostrých hran.

Nakonec se nebojte použít svou ohrádku jako nástroj, který pomůže naučit vaše dítě novým dovednostem. Když je dáte na krátkou dobu do kotce, můžete jim pomoci naučit se lézt, chodit a dokonce i stát. Jen se ujistěte, že na ně budete vždy dohlížet!

Jaké jsou rozměry ohrádky?

Rozměry ohrádky se mohou lišit v závislosti na modelu, který si vyberete. Většina ohrádek však bude mít čtvercový nebo obdélníkový tvar a bude asi šest stop široká a šest stop vysoká.

Některé modely mohou být větší nebo menší, ale toto je dobrá obecná aproximace. Pokud si nejste jisti konkrétními rozměry vybraného modelu, nezapomeňte se před nákupem informovat u výrobce.

Ohrádky se obvykle používají jako vnitřní zadržovací prostory pro malé děti, takže mohou mít prostor k prozkoumání, aniž by byly příliš daleko od svých rodičů. Mohou se také hodit při cestování, protože poskytují bezpečné místo pro odpočinek vašeho dítěte, když jste venku.

Mnoho rodičů zjišťuje, že ohrádka jim dává trochu klidu na duši, protože vědí, že jejich dítě je v uzavřeném prostoru v bezpečí.

Pokud sháníte ohrádku pro své dítě, určitě pečlivě zvažte rozměry. Ohrádka musí být dostatečně velká, aby se v ní vaše dítě mohlo pohybovat, ale ne tak velké, aby bylo obtížné je hlídat. Přemýšlejte také o tom, jak budete ohrádku používat. Pokud si ho plánujete vzít s sebou na cesty, ujistěte se, že je lehký a snadno se skládá.

Při nákupu ohrádky máte na výběr z mnoha různých možností. Ujistěte se, že proveďte svůj průzkum a najděte ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám!

Může dítě spát ve smečce a hrát si každou noc?

Pack n play používané jako postýlka mohou být prospěšné pro nové rodiče, ale mohou vyvstat určité bezpečnostní obavy. Zde jsou fakta, která potřebujete vědět, než se rozhodnete, zda je to volba pro vaši rodinu.

-žádné měkké povlečení nebo volné přikrývky, které by mohly dítě udusit

– rutina před spaním by měla vždy zahrnovat výměnu plen a koupele

-pack n play nesmí mít mezery větší než 0,25 palce mezi tyčemi zábradlí/stranami pletiva

Pokud jsou tyto podmínky splněny, může být pro děti bezpečné spát každou noc ve svém vlastním prostoru! Stále budou chvíle, kdy to nebude praktické nebo možné – tak se nezlob, mami! A pamatujte si: nikdy nenechávejte dítě ve smečce bez dozoru, i když spí.

Mohu do Pack N Play umístit matraci?

Odpověď na tuto otázku je ano, do Pack N Play můžete dát matraci. Je však důležité se ujistit, že matrace není příliš velká nebo objemná, protože by to mohlo znesnadnit přepravu a skladování Pack N Play.

Dobrým pravidlem je vybrat matraci, která není silnější než šest palců. Máte-li jakékoli dotazy ohledně toho, zda konkrétní matrace bude nebo nebude v Pack N Play dobře fungovat, určitě se obraťte na výrobce a požádejte o radu.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti při používání Pack N Play s matrací, je bezpečnost. Ujistěte se, že matrace těsně zapadá do rámu hřiště a nevytváří žádné nebezpečné mezery mezi stěnou hřiště a matrací.

Pokud je matrace pro Pack N Play příliš malá, můžete zkusit použít přiléhavé prostěradlo nebo jiný materiál navržený tak, aby vaše dítě bezpečně udrželo v prostoru pro spaní.

Poslední věc, která stojí za zvážení před přidáním matrace do vašeho Pack N Play: ventilace. Přidáním jakéhokoli typu vycpávky mezi vaše dítě a tvrdý plast vytvoříte další vrstvu, která by mohla ztížit správnou cirkulaci vzduchu uvnitř a ven z rámu hřiště.

To znamená, že budete chtít být opatrní při výběru materiálů, jako je pěna, která se časem stlačí pod tlakem, když na nich vaše dítě spí (a může vést k udušení). Někteří výrobci nabízejí speciální matrace se síťovými stranami, které jsou určeny speciálně pro použití s ​​jejich konkrétní značkou Pack N Play.