Děti a kočárek: Jak dlouho?

Kdy je ten správný čas na přechod dítěte z kočárku do postýlky? Odpověď se liší podle toho, jak staré je vaše dítě. Pokud máte dítě, budou nejlépe spát v kočárku, dokud nebudou alespoň tři měsíce staré. Poté je čas přesunout je do své postýlky. Pokud však máte batole nebo starší dítě, které může vylézt z postele a chce větší nezávislost, pak mohou být připraveny na velkou chlapeckou nebo dívčí postel!

Je vaše dítě v šesti měsících stále v kočárku? Pokud ano, možná ji ještě nebudete muset na noc položit. I když se převaluje a sedí, ale ještě to (nebo nikdy) neudělala na povel, v číslech je jistota, když to přijde právě teď! Než se však přesunete k samotnému spaní-měli byste zvážit, jak dobře se všichni ostatní, kteří žijí s tímto malým miláčkem, zdají být také odloženi vedle.

Kde je nejlepší místo pro spaní dítěte?

Americká pediatrická akademie (AAP) říká, že nejlepší místo pro spaní vašeho dítěte je v ložnici jeho rodičů. Měly by být umístěny blízko vás, blízko, když jsou příliš malé a nemohou jít všude s vámi nebo bez rizika zranění. To snižuje rizika spojená s SIDS, protože děti mají větší šanci, že se nedostanou do nebezpečí, pokud je někdo hned vedle hlídá!

Výzkumníci zjistili, že „časné nezávislé spáče“, děti, které spaly ve svém vlastním pokoji před 4 měsíci, spaly déle a delší úseky než děti, které spaly v pokoji svých rodičů. V 9 měsících tyto děti lépe spaly, a to nejen ve srovnání s těmi, kteří spali v pokoji rodičů, ale také s těmi, kteří přešli do svého vlastního pokoje mezi 4 a 9 měsíci.

Tipy, které vám pomohou při přechodu na postýlku

 • Přepnutí by mělo probíhat postupně: Dejte své dceři pár týdnů na to, aby si během dne zvykla spát ve své postýlce. Pak proveďte přechod a ujistěte se, že ho vždy používá jako alternativní místo pro spánek, i když jste s ní doma nebo někde jinde, kam mohou jít všichni ostatní, ale ne tato holčička!
 • Vytvořte si rutinu před spaním: Je načase zavést pro dítě nějaké noční rituály, takže když tyto činnosti budete opakovat každý večer, začne signalizovat, že na ni čeká postýlka a spánek.
 • Používání stejné místnosti, ale jiné postele : Přechod na dětskou postýlku je snazší, pokud se provádí jeden po druhém. Zvažte přemístění staré postele dítěte na několik nocí do svého pokoje, pak jakmile se upraví a bude spát ve větších prostorách, můžete je přesunout zpět, až budete připraveni
 • Abyste se mohli připravit na péči o kojence nebo malé dítě, ujistěte se, že jsou všechny potřebné položky okamžitě k dispozici, než k vám začnou přicházet hosté, protože nemusí vždy dojít jen k tomu, co člověk hned potřebuje!

 • Spaní v dětském pokoji: pomozte svému dítěti spát ve své vlastní posteli, zkuste jít s ní. Není to pro vás bezpečné a postýlka by se pravděpodobně rozbila! Proč místo spaní na nebezpečném povrchu, jako je podlaha nebo polštáře na pohovce (což by mohlo bolet), proč nespadneme do postele? V případě potřeby můžete získat nafukovací matraci; jen se ujistěte, že se každý nejprve cítí dobře, než vyzkoušíte tento nový nápad- může to fungovat dobře, protože děti obvykle potřebují větší blízkost, protože jsou tak malé.
 • Chvíli zůstaňte: Pokud jde o výuku vašeho dítěte, jak správně spát, nenechávejte jen spadnout a pomlčku; dát jim šanci. Jednou z taktik je metoda židle, která je vycvičí k dobrému odpočinku tím, že sedíte vedle nebo na podlaze, když začnete dřímat, zatímco jste stále ve svém pokoji s jednou paží kolem nich, aby se cítili bezpečně (nebo použijte něco jako přikrývky). Myšlenka je, že to časem pomůže zvyknout si děti spát samy, aniž bychom už měli velké problémy s rutinami před spaním!
 • Přidejte pohodlí: Někteří rodiče si myslí, že by měli počkat, až bude jejich dítěti 12–18 měsíců, než do postýlky vloží věci jako plyšáky a polštáře, ale je dobré zajistit, aby vaše dítě školka se cítí příjemně díky měkčím světlům nebo bílému šumu.
 • Nejlepší způsob, jak můžete jako nastávající matka/otec společně vytvořit tuto atmosféru? Ztlumení všech světelných zdrojů o 15% (včetně nočního světla), zapnutí klasické hudby, která je oba uvolní – pamatujte nejen na to, že chceme pohodlí během prvních několika týdnů po narození; stejně tak náš malý si také zaslouží mír!

  Závěr

  Když máte nové dítě, může být obtížné zbavit se myšlenky, že se váš pokoj bude vždy cítit jako doma. Ale nebojte se! Přechod od společného spaní s jedním dítětem při kojení dalšího dítěte může vyžadovat určité úpravy na obou stranách. Tato změna by však v konečném důsledku měla pro všechny ve vaší rodině přinést více dobra než zla – zejména proto, že děti potřebují vlastní prostory, kde vědí, co se mezi nimi a ostatními očekává (a povoluje), aniž by lidé museli neustále ustupovat do všech konců po celý den. chaos jen proto, že někdo chce něco ze zvědavosti nebo čisté lenosti.