Co píšete do dětské knížky? Nápady

Co píšete do dětské knížky? Jedna z nejoblíbenějších otázek, které lidé o dětských knihách mají, je, co do nich píšete?

To je skvělá otázka, zejména proto, že existuje tolik různých způsobů, jak na to jít. Někteří rodiče se rozhodnou zapisovat vše, co se děje v životě jejich dítěte, zatímco jiní dávají přednost tomu, aby to bylo jednoduché a obsahovalo pouze základní informace.

Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď, je to pouze na vás a vašich osobních preferencích.

Pokud hledáte nápady, co zahrnout do své dětské knížky, zde je několik návrhů:

– Datum a čas narození vašeho dítěte

-Jejich hmotnost a délka při narození

-Jména jejich rodičů a sourozenců

– Stručný popis jejich doručení (pokud nějaký máte)

-Jména jejich lékařů a sester

-Jejich první slova, kroky a další významné milníky

-Fotografii vašeho dítěte každý měsíc až do jeho prvních narozenin

-Oblíbené citáty nebo výroky vašeho dítěte

-Speciální vzpomínky nebo okamžiky, které jste s nimi sdíleli

-Cokoli jiného, ​​co je pro vás zvláštní a důležité!

Bez ohledu na to, co se rozhodnete napsat do své dětské knížky, bude to drahá památka na další roky. Udělejte si proto čas a zamyslete se nad tím – koneckonců je to záznam života vašeho dítěte, na který se budete chtít s láskou ohlížet po mnoho dalších let. Gratulujeme, že jste se stali rodiči – je to úžasná cesta!

Jak vyrobit pohádkovou knížku pro mateřskou školu

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit pohádkovou knížku pro mateřskou školu. Jedním ze způsobů je použití stavebního papíru. Dalším způsobem je použití indexových karet. Můžete také použít běžný papír do tiskárny.

Pokud chcete použít stavební papír, budete muset vystřihnout osm obdélníků. Tyto obdélníky budou stránkami vaší knihy. Jakmile vystřihnete obdélníky, budete je muset přeložit na polovinu. Poté budete muset sešít střed záhybu dohromady.

Pokud chcete používat kartotéky, budete potřebovat čtyři kartotéky na každou stránku své knihy. Pokud tedy chcete vytvořit osmistránkovou knihu, budete potřebovat celkem 32 kartotékových lístků. Chcete-li připevnit kartotéční lístky, budete muset prorazit otvory na levé straně každé karty. Poté můžete karty svázat provázkem nebo stuhou.

Pokud chcete použít běžný papír do tiskárny, budete muset papír přeložit na polovinu. Poté budete muset sešít střed záhybu dohromady. K připevnění stránek můžete také použít pásku.

Jakmile se rozhodnete, jaký typ papíru chcete použít, je čas začít zdobit stránky! Můžete kreslit obrázky, lepit fotografie nebo dokonce psát příběhy. Buďte kreativní a bavte se!

Máte nějaké další tipy, jak napsat skvělý příběh? Podívejte se na související články, jako je Jak vyrobit dětskou senzorickou knihu a pro jakou věkovou skupinu jsou dětské látkové knihy pro.

Jakých 7 kroků k napsání povídky?

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď, protože existuje tolik různých způsobů, jak přistupovat k psaní povídky. Zde je však sedm obecných tipů, které vám mohou pomoci začít:

Najděte svou inspiraci: Ať už pochází ze skutečných událostí, jiných příběhů nebo jednoduše z vaší fantazie, potřebujete něco, co podnítí vaši kreativitu.

Vytvořte uvěřitelné postavy: Vaši čtenáři musí být schopni se s vašimi postavami spojit, aby jim záleželo na tom, co se s nimi stane.

Stanovte si prostředí: Čas a místo, kde se váš příběh odehrává, jsou stejně důležité jako postavy a děj.

Rozvíjejte zápletku: Zde rozhodujete o tom, co se v příběhu stane.

Napište příběh: Jakmile budete mít všechny části na svém místě, je čas začít psát.

Úpravy a revize: Žádný příběh není dokonalý na prvním návrhu, takže buďte připraveni provést nějaké úpravy a revizi, než jej budete považovat za hotový.

Podělte se o svůj příběh: Ať už jej sdílíte s rodinou a přáteli, nebo jej odešlete ke zveřejnění, nebojte se nechat ostatní lidi číst vaši práci.

Jaké tipy máte pro psaní krátké povídky? Podělte se o ně v komentářích níže!

Jak může dítě napsat příběh pro začátečníky?

Existuje mnoho způsobů, jak může dítě napsat příběh. Jedním ze způsobů je začít s problémem nebo otázkou a poté nechat postavy, aby se je pokusily vyřešit. Dalším způsobem je začít s událostí, která se stane, a pak sledovat, jak na ni postavy reagují.

Bez ohledu na to, jakou metodu použijete, několik základních tipů pomůže vašemu dítěti napsat skvělý příběh. Nejprve by měli vymyslet zajímavou zápletku. Zadruhé, měli by vytvořit uvěřitelné postavy, které by se daly spojit.

Za třetí, příběh by měl mít jasný začátek, střed a konec. za čtvrté, příběh by měl být napsán v dobře uspořádaných odstavcích. Nakonec by vaše dítě mělo zkontrolovat svou práci, než ji kamkoli odevzdá.

Pokud se vaše dítě bude řídit těmito radami, bude na dobré cestě napsat skvělý příběh!