Co patří do dětské knížky? Průvodce

Jaké věci patří do dětské knížky? Existuje několik věcí, které budete chtít zahrnout do své dětské knihy. První je kopie rodného listu.

Tento dokument dokazuje, že vaše dítě je skutečně vaše, a obsahuje také další důležité informace, jako je datum a místo narození. Budete také chtít zahrnout kopii stop dítěte. Ty lze užívat krátce po narození nebo když je dítě starší.

Dalším nezbytným prvkem vaší dětské knížky je obrázek dítěte k jeho prvním narozeninám. Bude to cenná památka na další roky.

A konečně, pokud máte nějaké nemocniční obvazy nebo prameny vlasů z prvního stříhání dítěte, měly by být zahrnuty také.

Mezi další položky, které byste mohli chtít zvážit, jsou snímky z ultrazvuku, poznámky z první návštěvy lékaře dítěte nebo kopie oznámení o narození dítěte.

Obloha je limit, pokud jde o to, co vložíte do své dětské knihy. Je odrazem života vašeho dítěte a měl by zahrnovat vše, co je pro vás zvláštní. Takže buďte kreativní a bavte se s tím!

Co je kniha záznamů o imunizaci dětí?

Kniha záznamů o očkování dítěte je brožura, kterou mohou rodiče používat ke sledování očkovacích plánů a záznamů jejich dítěte. Očkování je důležité pro ochranu dětí před nemocemi.

Některá onemocnění mohou způsobit vážné zdravotní problémy, jako je zápal plic, meningitida a dokonce i smrt. Nejlepší způsob, jak chránit své dítě, je zajistit, aby dostalo všechna doporučená očkování včas.

Kopii rozvrhu dětských vakcín naleznete v Centru pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

CDC také nabízí tisknutelnou imunizační kartu, kterou můžete použít ke sledování očkování vašeho dítěte. K této kartě máte přístup na adrese cdc.gov/vaccines/hcp/vis/downloads/immunization-record-card.pdf.

Immunization Record Card je k dispozici také ve španělštině. O tom, kde se nechat očkovat, se můžete zeptat svého lékaře nebo zdravotního oddělení.

Je důležité udržovat knihu záznamů o očkování vašeho dítěte aktuální, abyste měli záznam o všech očkováních, která vaše dítě dostalo.

Tyto informace mohou být užitečné, pokud potřebujete vzít své dítě k lékaři nebo pokud cestujete mimo Spojené státy. Měli byste si také ponechat kopii knihy záznamů o očkování vašeho dítěte ve zdravotní dokumentaci vaší rodiny.

Kdy bych měl svému dítěti představit knihy pro dotyk a hmat?

Někteří rodiče představují svým dětem knihy na dotyk a hmaty již v šesti měsících. Jiné čekají, až bude miminko trochu starší, kolem devíti nebo deseti měsíců. Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď; je na každém rodiči, aby se rozhodl, co je pro jeho dítě nejlepší.

Knihy o dotyku a hmatu jsou skvělým způsobem, jak dětem pomoci naučit se různé textury. Mohou také pomoci podpořit ranou gramotnost. U dětí, které jsou v raném věku vystaveny knihám na dotek a hmatu, je pravděpodobnější, že si později v životě vypěstují lásku ke čtení.

Pokud si nejste jisti, zda jsou knížky pro vaše dítě vhodné, poraďte se se svým pediatrem. Budou vám schopni poradit nejlepší postup pro vaše dítě.

Jak si doma vytvoříte dětské album?

Existuje několik různých způsobů, jak si doma vytvořit dětské album. Jedním ze způsobů je použití služby fotoknih, jako je Shutterfly nebo MyPublisher. Album můžete vytvořit také pomocí softwaru, jako je Adobe Photoshop nebo Microsoft Word. Nebo si můžete vytisknout fotografie a vytvořit album ručně.

Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, zde je několik tipů pro vytvoření dětského alba, které si budete pamatovat v nadcházejících letech:

– Vyberte fotografie, které vyprávějí příběh prvního roku vašeho dítěte. Vyberte si směs detailních záběrů, portrétů a záběrů vašeho dítěte s rodinou a přáteli.

– Na stránky alba používejte speciální papír nebo karton. Album tak získá kvalitnější vzhled a dojem.

– Vytvořte téma pro své album. Můžete si vybrat barvy, vzory nebo určitý typ fotografie (jako všechny černobílé snímky).

– Přidejte ke svým fotografiím popisky, které vám pomohou vyprávět příběh, který se za nimi skrývá. To dá vašemu albu ještě větší význam pro budoucí generace.

Vytvoření dětského alba je skvělý způsob, jak zachytit všechny výjimečné okamžiky z prvního roku vašeho dítěte. Budete-li se řídit těmito tipy, můžete vytvořit album, které si budete cenit po mnoho let!

Jak představíte dítěti knihu před čtením?

Někteří rodiče se rozhodnou, že před čtením knihy přečtou svým dětem zadní přebal knihy. To může trochu napovědět, o čem příběh je. Jiní rodiče se rozhodnou, že přečtou svým dětem začátek knihy a pak je nechají rozhodnout, zda chtějí pokračovat ve čtení nebo ne.

Ať už si vyberete kteroukoli metodu, ujistěte se, že jste se svým dítětem při čtení v kontaktu. Zeptejte se jich na to, co se děje v příběhu, a diskutujte o postavách. To jim pomůže pochopit a zapamatovat si, co čtou.