Co nosit pro těhotenské fotky venku

Zase je to roční období- listy opadávají, vzduch je ostrý a začínáte se ukazovat. Co nosíte na těhotenské fotky? Co nenosit? V jakém stylu by měli být? Jaké rekvizity můžeme letos použít?

Je načase, abychom o všech těchto věcech diskutovali! Tento blogový příspěvek vás provede tím, co si vzít na těhotenské fotky mimo natáčení. Také si projdeme tipy pro styling a rekvizity, které mohou s vašimi obrázky dobře fungovat.

Co si vzít na těhotenské fotky:

Noste pohodlné oblečení. Pokud nejste zvyklí nosit šaty, bylo by vhodné si před focením zacvičit v zrcadle. Ujistěte se, že jakýkoli oděv nebo příslušenství, které si vyberete, je vhodné pro místo, kde budete fotografovat (např. Vyhýbejte se krátkým sukním, pokud kolem nejsou stromy).

Při výběru oblečení také zvažte, kolik místa je k dispozici – nechcete, aby se cokoli táhlo přes rostliny a kameny! Porodní porady mohou probíhat také doma; to jednoduše znamená, že výběr šatů bude pravděpodobně potřebovat větší flexibilitu v závislosti na dni natáčení, ale mějte na paměti tyto pokyny.

Jaké boty bych si měl vzít na focení z mateřství?

Boty jsou základem mnoha příležitostí, ale může být obtížné v nich chodit – zejména v drsném terénu.

I když nechcete, aby vás na konci sezení bolely nohy, je stále důležité, aby vaše boty poskytovaly dostatečnou oporu ve všech fázích těhotenství.

Níže je uvedeno několik příkladů možností obuvi podle sezóny a místa:

-robustní boty/lodičky na šaty (v zimě)

-sandály nebo sandály se zádovým páskem (jaro a léto)

-ploché nebo nízké podpatky (podzim a zima).

Které státy nemají mateřskou dovolenou?

Podle amerického ministerstva práce pouze tři státy nemají zákony o mateřské dovolené – Mississippi, Louisiana a New Hampshire.

Ženy v těchto oblastech jsou bohužel ve velké nevýhodě, pokud jde o plánování rodiny, protože by mohly být nuceny vrátit se brzy po porodu do práce bez volna. Navíc neexistuje žádná záruka, že jejich práce pro ně bude stále existovat, pokud si vezmou volno.

Omezení se liší stát od státu, pokud jde o výši placené nebo neplacené dovolené, kterou mohou matky dostat, ale i přes to se v některých rodinách bojuje jen o to, aby prošly každodenním životem, zatímco jiné by se mohly kvůli finančním těžkostem uchýlit k úplnému ukončení zaměstnání z pobytu na neurčito doma nebo čerpání prodloužené doby neplacené rodičovské dovolené.

Je smutné uvažovat o tom, že i přes všechny tyto překážky není těžké si představit mnoho lidí, kteří by raději měli malou rezervu finančního selhání než tu způsobenou přílišným vyděláváním peněz.

Jaká je maximální mateřská dovolená?

Federální zákon o rodinné a zdravotní dovolené umožňuje až 12 týdnů neplacené dovolené chráněné zaměstnáním každý rok v případě vážného zdravotního stavu, kvůli kterému nemůžete vykonávat svou práci.

Můžete také věnovat čas FMLA, pokud pečujete o nejbližšího člena rodiny s vážným zdravotním stavem nebo potřebujete pomoc po porodu.

Váš zaměstnavatel může vyžadovat dokumentaci od vašeho poskytovatele zdravotní péče, která uvádí, že je z lékařského hlediska nutné, abyste si vzal přerušovanou/zkrácenou dovolenou, abyste mohli pokračovat v práci (tj. E -mailem).

Také, ačkoli to není vyžadováno zákonem, mnoho zaměstnavatelů nabízí placené pracovní dny, když se staráte o sebe nebo potřebujete odpočinek kolem porodu; obraťte se na své personální oddělení o jejich zásadách v této oblasti!

Dostanu výplatu během mateřské dovolené?

Pokud jste zaměstnanec na plný nebo částečný úvazek, který je zaměstnán stejnou společností po dobu nejméně jednoho roku, pak vám podle zákona FMLA (zákon o rodinné zdravotní dovolené) musí zaměstnavatel umožnit čerpat až 12 týdnů neplaceného volna. Toto volno bude přiděleno v případě potřeby a může se stát pouze každých 12 měsíců.

Během této doby nastávající matka nemůže pracovat, ale po návratu z mateřské dovolené má stále nárok na svou práci. Můžete se také rozhodnout pro krátkodobou invaliditu, která nabízí určité pokrytí během těhotenství a poporodního zotavení v závislosti na zvoleném plánu, ale nepokrývá všechny náklady spojené s porodem, včetně účtů za zdravotní péči, ušlých mezd bez práce, nákladů na péči o dítě atd. .

Pokud žádný z těchto plánů neplatí nebo pokud nenabízejí krytí, které potřebujete, zvažte plán pojištění kritické nemoci, který pokryje veškeré lékařské náklady při porodu a také nabídne náhradu mzdy, pokud nebude schopen pracovat.

Jaké státy nabízejí placenou mateřskou dovolenou?

Mnoho států má zákony týkající se placené mateřské dovolené. Osmnáct států poskytuje částečnou náhradu mezd novým matkám v zaměstnání, zatímco dalších šest států nabízí programy pojištění dočasného zdravotního postižení (TDI) na pokrytí části porodní péče o porod a/nebo porod.

Zbývajících třicet osm nevyžaduje, aby společnosti vyplácely zaměstnancům jakýkoli typ finanční podpory, když jsou na odchodu z těhotenství nebo z rodiny.

Které státy mají nejlepší mateřskou dovolenou?

Spojené státy jsou jediným vyspělým národem na světě, který nemá zákon, který požaduje, aby společnosti nabízely placenou mateřskou dovolenou. Zatímco mnoho lidí hledá změnu, některé státy již mají plány na zlepšení svých současných zákonů poskytnutím dalších výhod a volna.