Co následuje po plenkách velikosti 6? Nápady a průvodce

Co následuje po plenkách velikosti 6? Většina miminek přejde na jednorázové plenky velikosti sedm v době, kdy váží 18 až 22 liber. Některá miminka mohou ještě potřebovat jednorázové plenky velikosti osm, než přejdou na látkové plenky nebo plenky vůbec žádné.

Je důležité věnovat pozornost vývoji a hmotnosti vašeho dítěte, abyste se ujistili, že vždy nosí plenku správné velikosti. Jak vaše dítě roste, měla by se měnit i velikost plenky.

Pokud používáte jednorázové plenky, je dobré mít na skladě několik velikostí plen, pro případ, že vaše miminko rychle roste nebo má růstový spurt. Nechcete být přistiženi bez správné velikosti plenky, když ji potřebujete! A když už mluvíme o potřebě plen.

Pro každý případ mějte vždy nějaké po ruce! Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat. Ať už jste doma nebo venku, vždy je dobré být připraven.

Jednorázové plenky zakoupíte ve většině obchodů nebo si je můžete objednat online. Existují také speciální předplatné služby, které vám každý měsíc doručí plenky přímo ke dveřím. Takže ať se děje cokoliv, nějaké plenky budete mít vždy po ruce.

Co mám dělat s plenkami pro novorozence navíc?

Pokud máte příliš mnoho novorozeneckých plen a nevíte, co s nimi, existuje několik možností. Můžete je darovat jiné rodině, která čeká dítě, darovat je místní charitě nebo je prodat online. Bez ohledu na to, co se rozhodnete udělat, nezapomeňte plenky před předáním někomu jinému vyčistit a vydezinfikovat. To pomůže udržet vaše dítě v bezpečí a zdravé.

Další možností je uschovat přebytečné plenky pro případ nouze. Pokud vám někdy v kojeneckém věku dojdou plenky, budete rádi, že máte nějaké navíc po ruce. Jen se ujistěte, že jsou skladovány na chladném a suchém místě, kde se nepoškodí.

A konečně, pokud nemáte zájem skladovat nebo rozdávat novorozenecké plenky navíc, můžete je vždy kompostovat. Plenky se rychle rozkládají a jsou skvělým doplňkem vaší zahradní půdy!

Lze použitou plenku znovu použít?

Je možné použít plenku vícekrát – ale nedoporučuje se to. Většina jednorázových plen je vyrobena z papíru a plastu, které nelze recyklovat nebo kompostovat jako materiály látkových plen, jako je bavlna a konopí (i když byl vnější plastový obal vypraný).

Používání již použité plenky vás také vystavuje riziku vzniku vyrážek způsobených kvasinkami nebo bakteriemi, které se mohly přenést z pokožky vašeho dítěte do vlhkého materiálu na vnitřní straně plenky. Navíc používání špinavé plenky představuje další zdravotní rizika, protože v ní mohou potenciálně zůstat fekálie.

Pamatujte: Pleny obsahují chemikálie, díky kterým nejsou biologicky rozložitelné! Musí jít do koše.

Co děláte s příliš malými plenkami?

Myslím, že první věc, kterou byste chtěli udělat, je rozhodnout, zda jsou nebo nejsou příliš malé. Pokud z nich visí stehna vašeho dítěte a není tam žádný prostor pro růst, možná je čas posunout se o velikost výš.

Pokud tomu tak ale není a jen se vám nezdají tak savé jako obvykle, vyzkoušejte tyto triky: Nejprve se ujistěte, že jakýkoli typ plen, který používáte, má pupeční šňůru staženou dolů, takže moč nesedí. nahoře, kde může vaše ratolest skončit podrážděnou neustálou vlhkostí.

Dále si všimněte, jak často čůrá; pokud začne procházet plenkami rychleji než normálně (řekněme každé dvě hodiny místo tří), pak může být její močový měchýř příliš plný, aby vše absorboval.

Co děláte, když dítěti teče plenka?

Pokud plenka neabsorbuje všechno její čůrání, vyteče a vytvoří mokrou skvrnu na čemkoli, na čem zrovna sedí nebo leží.

Pokud k tomu dochází, mohou vyžadovat pozornost dvě věci: zaprvé se ujistěte, že se nic v její rutině nezměnilo (například kdyby najednou začala spát šest hodin místo osmi).

Za druhé, všimněte si, jaký typ plen používáte; některé značky prostě nejsou tak dobré pro těžké smáčedla, takže příště vyzkoušejte jinou značku nebo zjistěte, zda nepomůže o číslo větší. Dávejte si také pozor na podrážděnou pokožku, která může být známkou toho, že je plenka příliš těsná nebo jí neumožňuje dostatečně se pohybovat.

Co uděláte, když zadeček vašeho dítěte vypadá červeně?

Nejprve se ujistěte, že v ní není zaseknuté čůrání, a to buď výměnou plenky a/nebo vatovým tamponem vody. Pokud to nepomůže, podívejte se, jak často kaká; většina dětí má dvě stolice za den, takže více než dvakrát může znamenat zácpu, která může vést k bolestivému podráždění při pokusu jít na nočník.

Nakonec si všimněte, jaký typ plen používáte; Látkové plenky bez fleece podšívky pokožku rychle dráždí, zatímco jednorázové plenky vyrobené ze superabsorpce mohou zanechávat malé červené stopy.