Co napsat do dětské knihy za zprávu? Tipy

Co napsat do dětské knížky za zprávu? Pokud jde o to, co byste měli napsat do dětské knihy, nebe je limit! Můžete zachytit milníky svého dítěte, zábavné okamžiky a vše mezi tím.

Ale pokud potřebujete nějakou inspiraci, zde je pět věcí, které byste měli zvážit, abyste je zahrnuli do své dětské knihy:

Příběh narození vašeho dítěte První slova a kroky vašeho dítěte Milníky, jako je oslava jeho prvních narozenin nebo učení se jezdit na kole Fotografický deník vašeho roku s vaším malým dítětem Zachycující všechny ty zvláštní malé okamžiky, které tvoří dětství

Ať už se rozhodnete do své dětské knížky zahrnout cokoli, vychutnejte si každý okamžik – koneckonců rostou příliš rychle!

Co píšete do nápisu v knize?

Knižní nápis je vzkaz pro toho, kdo jej obdrží. Zde je několik nápadů: Blahopřání ke svatebnímu dni (například „Blahopřejeme vám k manželství!“) Pozdrav k narozeninám; Poděkování za účast na akci nebo účast na výměně dárků; Brzy se uzdrav.

Až napíšete svůj první návrh, přečtěte si ho nahlas a poslouchejte, jak zní. Vaše psaní by mělo znít, jako byste mluvili, když s někým konverzujete. Pokud něco nezní správně, přeformulujte nebo přepište, dokud to nebude přirozeně plynout od začátku do konce.

Tip pro úpravy: Čtěte každou větu pozpátku, abyste se soustředili více na interpunkční znaménka než na obsah, protože to pomůže zajistit správné mezery a zarovnání mezi větami a odstavci.

Přečtěte si svůj příspěvek nahlas pro sebe a ujistěte se, že zní jako něco, co byste řekli. Zkontrolujte gramatické chyby, zaběhnuté věty a překlepy.

Při výběru toho, co napsat do knižního nápisu, je důležité personalizovat sdělení, aby čtenář věděl, že jste si našli čas napsat něco speciálního jen pro něj.

Můžete si vybrat z jednoho z těchto nápadů nebo přijít se zprávou, která je specifická pro osobu, která knihu obdrží.

Psaní nápisů do knih je tradice, která existuje po staletí, a je to způsob, jak někomu ukázat, jak moc pro vás znamenají. Udělejte si tedy při psaní nápisu čas a dejte obdarovanému vědět, jak moc si ho váží!

Co píšete o novém miminku?

Někteří lidé se rozhodnou zapisovat vše, co se děje během prvních několika týdnů života dítěte, zatímco jiní dávají přednost pouze dokumentaci hlavních milníků.

Někteří rodiče se dokonce rozhodli počkat, až jejich dítě trochu povyroste, než zapíší do dětské knížky. Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, nezapomeňte zachytit své myšlenky a pocity ohledně tohoto nového přírůstku do vaší rodiny. Tyto vzpomínky si budete pamatovat po mnoho let.

Další oblíbenou tradicí je pořizování týdenních fotografií dítěte a zaznamenávání jeho hmotnosti a mír. To vám může pomoci sledovat pokrok vašeho dítěte v průběhu času. Nezapomeňte přidat fotky sourozenců a dalších příbuzných, kteří touží poznat nového příchodu!

Zahrňte několik zábavných faktů o dítěti, jako je jeho oblíbené jídlo, hračka nebo barva. Nebo zkuste přidat informace o tom, kdy bylo dosaženo každého milníku (tj. první slova).

Začněte se seznamem věcí, které musíte udělat, než se dítě vrátí z porodnice domů, jako je příprava všech nezbytných potřeb a nákup oblečení do šatníku vašeho děťátka.

Zvažte také zahrnutí snímků pořízených během zvláštních životních okamžiků, jako jsou svátky a narozeniny, abyste si je později snadněji zapamatovali! Možná budete chtít přidat i nějaké vtipné anekdoty o tom, co se toho dne stalo, aby se ostatní, kteří si tuto sekci pročetli, také pořádně zasmáli!

Co píšete do dětské knížky od prarodičů?

Nyní, když jste napsali první odstavce, je čas napsat hlavní část blogu. Jak jsme si řekli výše, v tomto příspěvku budeme řešit, co napsat do dětské knížky od prarodičů. Shrňme proto několik nápadů pro každou sekci:

Přehled miminka a rodokmen: Vaše vnoučata se budou pravděpodobně zajímat o svou rodinu, až vyrostou, takže zahrňte informace o jejich rodičích (vašich dětech), sourozencích a dalších příbuzných, jako jsou sestřenice nebo tety a strýcové.

Můžete také zahrnout obrázky svých vnoučat s těmito členy rodiny v průběhu let. Zahrnutí skutečného rodokmenu jim navíc pomůže dozvědět se více o tom, s kým jsou příbuzní!

Nejlepší rada: Kdo může lépe poradit než prarodiče? Zahrňte úryvky moudrosti, které jste se za ta léta naučili – může to být cokoli, od toho, jak ušetřit peníze, přes být dobrým člověkem až po prostě si užívat života.

Toto je také skvělá sekce pro obrázky! Milníky: Může to zahrnovat jakékoli významné milníky, například když se poprvé převrátili, udělali první kroky nebo řekli svá první slova.

Můžete také uvést některé drobné milníky, jako je první úsměv nebo konzumace pevné stravy. Je vždy zábavné ohlédnout se zpět a vidět, jak moc se miminka za pár měsíců změní!

Oblíbené věci: Čím se zabývají vaše vnoučata? Ať už je to čtení knih, plavání, tanec nebo hraní fotbalu – zahrňte do této sekce některé z jejich oblíbených věcí.

Je to skvělé místo pro obrázky a videa vašich vnoučat, která tyto aktivity také dělají! Oblíbené vzpomínky: Jaké jsou některé z nejlepších vzpomínek, které jste měli se svými vnoučaty? Uveďte je zde a zahrňte co nejvíce fotografií, útržků vstupenek nebo jiných upomínkových předmětů, aby to bylo výjimečné!

Přání pro budoucnost: Popište, jaký bude život za 20 let, až otevřou svou dětskou knížku, aby si znovu přečetli. Co doufáte, že se za tu dobu stane? Budou se brát nebo mít sami děti? Budou cestovat po celém světě? Je vždy zábavné ohlédnout se zpět na to, kde jsme si mysleli, že budeme v určitých bodech našeho života!