Co napsat do dárkové knihy pro miminko

Co napsat do dárkové knížky pro miminko? Existuje mnoho způsobů, jak vyplnit dárkovou knihu pro miminko.

Zde je několik nápadů:

– Příběhy o rodině dítěte, včetně prarodičů, tet a strýců

– Příběhy rodičů dítěte, když byli malí

– Říkanky nebo jiné dětské básničky

– Písně, které lze zpívat dítěti

– Modlitby nebo požehnání speciálně pro dítě

– Sliby do budoucna – věci, které budete dělat společně, místa, kam půjdete atd.

Cokoli jiného, ​​co bude pro dítě zvláštní a smysluplné, až vyroste a ohlédne se za touto knihou v příštích letech. Dejte do toho srdce a bavte se!

Přidávání fotografií je také vždy příjemné. Pokud je kniha pro prvorozené, zvažte zahájení tradice vyfotografování dítěte s knihou v den jeho prvních narozenin – a poté každý rok. Je to skvělý způsob, jak zdokumentovat život svého dítěte a ukázat mu, jak ho miluje!

Co dáváte do domácí knížky pro miminko?

Jednou ze skvělých věcí na domácích dětských knihách je to, že si do nich můžete dát, co chcete! Neexistují žádná pravidla. Někteří rodiče rádi vkládají kopie propouštěcích papírů z nemocnice, fotografie, snímky z ultrazvuku a oznámení o narození.

Mezi další patří prameny vlasů, ruce a stopy nebo první kresby a malby. Můžete také zahrnout deníkové záznamy zachycující vývoj vašeho dítěte, výstřižky zpráv o milnících vašeho dítěte nebo básně a písně, které jste napsali pro své dítě.

Obloha je limit, pokud jde o vytvoření jedinečného záznamu raných let vašeho dítěte!

Když přijde na to, co dát do domácí dětské knížky, nebe je limit! Můžete zahrnout propouštěcí papíry z nemocnice, fotografie, snímky z ultrazvuku a oznámení o narození.

Můžete také zahrnout deníkové záznamy zachycující vývoj vašeho dítěte, výstřižky zpráv o milnících vašeho dítěte nebo básně a písně, které jste napsali pro své dítě.

Možnosti jsou nekonečné! Takže buďte kreativní a bavte se s tím! Vaše dítě si bude rádo prohlížet své domácí dětské knížky po letech.

Když přijde na to, co dát do domácí dětské knížky, nebe je limit! Můžete zahrnout propouštěcí papíry z nemocnice, fotografie, snímky z ultrazvuku a oznámení o narození.

Můžete také zahrnout deníkové záznamy zachycující vývoj vašeho dítěte, výstřižky zpráv o milnících vašeho dítěte nebo básně a písně, které jste napsali pro své dítě.

Jak organizujete dětské knihy podle kategorií?

Existuje několik způsobů, jak uspořádat dětské knihy podle kategorií. Jedním ze způsobů je seskupit je podle typu knihy. Můžete mít sekci pro obrázkové knihy, kapitoly, knihy faktu a tak dále.

Dalším způsobem, jak seskupit knihy pro děti, je seskupování podle tématu. Můžete mít sekci pro knihy o přírodě, knihy o zvířatech, knihy o dopravě a tak dále. Třetí způsob, jak seskupovat dětské knihy, je podle úrovně čtení.

Můžete mít sekci pro snadné čtenáře, středně pokročilé a pokročilé čtenáře. Jaký způsob uspořádání dětské knihovny zvolíte, závisí na tom, co nejlépe vyhovuje vám a vašemu dítěti.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob, ujistěte se, že kategorie jsou jasně označeny, abyste vy i vaše dítě našli to, co hledáte.

Jak vytvoříte milníkovou knihu pro miminko?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit milníkovou knihu pro miminko. Jedním ze způsobů je koupit předem připravenou knihu a vyplnit ji, jak vaše dítě poroste. Dalším způsobem je vytvořit svou knihu pomocí prázdných stránek nebo stránek z existující dětské knihy. Můžete také najít tisknutelné tabulky milníků online a použít je ke sledování pokroku vašeho dítěte.

Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, existuje několik milníků, kterých všechna miminka během prvního roku života dosáhnou. Zde jsou některé z nejběžnějších:

-Převrácení zepředu dozadu: Obvykle k tomu dochází kolem šesti měsíců věku.

-Sezení bez pomoci: Většina dětí to zvládne ve věku sedmi nebo osmi měsíců.

– Plazení: Obvykle se to děje kolem devíti nebo deseti měsíců.

Chůze: Většina dětí dělá své první krůčky mezi jedenáctým a dvanáctým měsícem.

Jaké knihy bych měl číst svému 3měsíčnímu dítěti?

Knihy jsou skvělým způsobem, jak se s dítětem zapojit a pomoci mu rozvíjet jeho dovednosti. Zde je několik knih, které jsou ideální pro děti ve věku tří měsíců.

The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea – Tato klasická kniha sleduje cestu housenky, která se prodírá světem.

Goodnight Moon od Margaret Wise Brown – A Caldecott Honor Book, tento příběh je o zajíčkovi, který říká dobrou noc všemu ve svém pokoji.

Where The Wild Things Are od Maurice Sendaka – Tento vítěz Caldecottovy medaile vypráví příběh Maxe, který se vydá na divoké dobrodružství poté, co byl poslán do svého pokoje bez večeře.

Toto je jen několik skvělých knih, které můžete číst svému dítěti v tomto věku. Jak stárnou, můžete jim představit složitější příběhy a postavy. Společné čtení je skvělý způsob, jak se s dítětem sblížit a pomoci mu rozvíjet jeho dovednosti.