Co napsat do Baby Book? Průvodce

Co napsat do dětské knížky? Do dětské knížky můžete napsat několik věcí. Dám vám příklad toho, co jsme napsali pro mou dceru, ale existuje tolik různých způsobů, jak to můžete udělat, a já bych vás povzbudil, abyste byli co nejkreativnější!

Čím osobnější jsou poznámky, obrázky nebo vzpomínky, které do sešitu pro své dítě zahrnete, bude mnohem cennější, než by kdy mohla jakákoliv dětská knížka zakoupená v obchodě.

Parent Pages: Stránka, kde každý rodič napíše něco o sobě. Jaké byly některé z určujících momentů jejich života? Kdo je ovlivnil? Kdy si poprvé uvědomili, že chtějí děti? Jak narození dítěte změní jejich pohled na život – jak z nich udělalo lepší lidi?

Prarodičovské stránky: Toto je podobné rodičovským stránkám, ale tentokrát budete mít každou sadu prarodičů napsat něco o sobě. Opět byste se mohli zeptat na podobné otázky, které se týkají jejich života – jaké bylo jejich dětství?

Jak se seznámili s dalšími prarodiči vašeho dítěte a jaké byly některé určující okamžiky v jejich společných životech jako rodičů nebo při dospívání?

Stránka kmotrů/mentorů: Stránka, kde mohou kmotři nebo mentoři vašeho dítěte napsat zprávu pro vaše dítě. Zde byste měli vložit obrázek kmotry a kmotra (pokud je to možné).

Pokud neexistují žádní mentoři nebo přátelé, kteří se budou podílet na životě vašeho dítěte, které byste si rádi vybrali za kmotry, pak je to dobré místo, kde můžete zahrnout některé z vašich nejbližších přátel.

Family Page: Stránka, kde můžete napsat něco o své rodině – jak se jmenují všichni lidé ve vaší rodině? Jsou tam ještě nějaká miminka nebo děti? Co pro vás znamenají a jak ovlivnili to, kým jste dnes?

Pokud je to možné, může být také hezké sem zahrnout obrázky některých příbuzných, které dítě nemusí mít příležitost poznat (například pokud existuje někdo, kdo zemřel).

Sourozenecká stránka: Tato bude platit pouze v případě, že již máte děti, ale i tak by to mohl být opravdu zábavný dárek! Napište něco o každém sourozenci a přidejte obrázky, pokud je máte.

Co spolu dělají nejvíce sourozenci? Jaká je jejich oblíbená věc? Jak už vaše miminko zapadá do rodinné dynamiky a jaký vztah doufají, že bude mít se svým novým sourozencem?

První stránka: Mohla by to být zábavná stránka pro děti, na kterou se mohou ohlédnout, až budou starší. Přidejte obrázek a krátkou poznámku ke každému prvnímu milníku – jako je převalení, posazení, první krok atd. Může obsahovat i méně hmatatelné okamžiky, jako když se vaše dítě poprvé usmálo nebo zasmálo!

Stránka oblíbených věcí: Děti se mění tak rychle, že může být těžké sledovat, co se jim líbí a nelíbí, jak rostou. Vytvořte si stránku, kam si zapíšete, co má vaše miminko momentálně nejraději – jídlo? hračky? písně nebo knihy? atd. Toto můžete pravidelně doplňovat, aby zůstalo aktuální s jejich aktuálními preferencemi!

Graf růstu: Tento je docela samozřejmý, ale přesto důležitý – zahrňte graf růstu pro případ, že by se vás někdo někdy zeptal, jak vysoký byl váš malý uzlíček radosti, když se narodil (nebo jestli chce jen porovnat). Bude to zábava i pro ně, protože pak uvidí, jak každý rok rostou!

Stránka vzpomínek: Tato stránka může být opravdu kreativní v závislosti na tom, jaký druh vzpomínek chcete zahrnout, jako jsou fotografie ze zvláštních výletů a událostí, kdy dítě vyrůstalo, nebo dokonce jen poznámky o věcech, které ten den dělali, jako je hraní v parku.

Stránka Achievements: Tato je podobná grafu růstu, ale je více zaměřena na úspěchy než na měření těla. Můžete zahrnout obrázky a krátké popisy některých největších úspěchů vašeho dítěte, ať už je to jeho první krok nebo první slovo!

Stránka Plány do budoucna: Děti jsou tak malinké a bezmocné, když přijdou do našich životů, že často zapomínáme, jaký velký svět na ně čeká za těmito čtyřmi stěnami – tato stránka jim (a vám!) pomůže připomenout, jak velký potenciál pro velikost je ve skutečnosti vpřed, jen když budeme tvrdě pracovat na svých snech!

Ujistěte se, že to zahrnuje i fotky, protože děti milují vidět sebe jinýma očima – zvláště když jde o něco pozitivního, jako je dosahování cílů!

A Letter Page: Může to být jakýkoli druh dopisu, který chcete; od vašeho dítěte po budoucí verzi sebe sama, nebo dokonce jen omluvu, pokud mají chuť nějakou napsat, když jsou starší a moudřejší (nebo obojí!). Ani to nemusí patřit – stačí, aby se to vešlo na stránku.

Ale nic moc jiného by se to mohlo zamotat později, když se budete snažit vše slepit znovu poté, co je všechny protřeli různými druhy inkoustových polštářků atd. Možná budete také chtít nějaký papír navíc pro případ, že by věci napoprvé nešly podle plánu.

Ale pamatujte – tyto dopisy tu budou ještě dlouho, takže na ně nezapomeňte, až přijde čas!

Stránka s oblíbenými fotografiemi: Tato stránka může obsahovat cokoli od obrázků pořízených na narozeninách nebo svátcích až po první krůčky vašeho dítěte. Možnosti jsou opravdu nekonečné.

Jen se ujistěte, že jsou pokud možno v chronologickém pořadí – i příští rok tak budete mít něco pěkného seřazeného a všechny ty vzpomínky navždy bezpečně uložené na jednom místě!

Mohlo by to dokonce pomoci udržet věci uspořádané během těch rušných časů (jako jsou Vánoce), kdy se zdá, že všichni ostatní chtějí dělat všechno znovu chaoticky jen proto, že do spaní nezbývá dost hodin, a pak najednou máme pocit, jako by pro nás přišla půlnoc dříve. vše ještě jednou.

Poznámka: Pokud jste čerstvá maminka a chcete prozkoumat způsoby, jak vyrobit kočárek pro vaše nejmenší, podívejte se na kroky, tipy a triky Jak vyrobit pláštěnku na kočárek.

Co by mělo být napsáno na kartě pro mé nenarozené dítě?

Zapište si všechna svá přání a naděje do jejich budoucnosti, stejně jako jakékoli další myšlenky nebo pocity o nich, které by se mohly objevit při psaní karet, jako je tato. Na přední stranu můžete také přidat fotografii sebe nebo svého partnera.

Uvnitř můžete pokračovat s dalšími myšlenkami na vaše dítě a také s jakýmikoli osobními vzkazy pro ně – možná dokonce zahrnout i nějaké předpovědi o jeho budoucnosti! Můžete si také napsat oblíbené citáty, které s vámi rezonují a proč jsou pro vás důležité.

Cokoli považujete za správné, je to, co by mělo být součástí karty! Jen se ujistěte, že je to upřímné, upřímné a od srdce.

Poznámka: Pokud plánujete dovolenou v Disney a nevíte, jak kočárek získat, přečtěte si, kolik stojí půjčení kočárku v Disneylandu za průvodce a kroky.