Co jsou plenky Swaddler? Průvodce

Co jsou swaddler plenky? Swaddler plenky jsou typem jednorázových plen, které jsou navrženy tak, aby obepínaly tělo dítěte a pevně je zavinovaly.

Plenky Swaddler se dodávají v různých velikostech a většina značek má řadu velikostí pro novorozence, kojence a batolata.

Pleny Swaddler jsou vyrobeny z látky nebo plastu a obvykle mají po stranách elastické pásky, které je pomáhají udržet na místě. Obvykle mají také zapínání na suchý zip nebo patentky, takže je lze snadno nasadit a sundat.

Plenky Swaddler jsou mezi rodiči oblíbené, protože mohou pomoci uklidnit a uklidnit miminka. Přiléhavý střih pomáhá předcházet tomu, aby miminka odkopla přikrývku nebo se do ní zamotala, což se může stát během spánku. Swaddlers mohou také pomoci udržet miminka v teple v chladném počasí.

Plenky Swaddler mohou být drahé, ale pokud chcete usnadnit a zpříjemnit spánek vašeho dítěte, stojí za to. K dispozici je celá řada různých značek, takže nakupujte, dokud nenajdete tu, která se vám líbí.

Jaké věci dělají děti v nemocnici?

Děti často pláčou, když poprvé vstoupí na svět, a tato tendence přetrvává po většinu jejich raných dnů. Rodiče mohou pomoci uklidnit novorozence tím, že je pevně zavinou nebo použijí dudlík, aby napodobili sání maminčina prsu.

Zavinování se obvykle doporučuje zhruba do šesti týdnů po narození, protože pomáhá předcházet SIDS (syndromu náhlého úmrtí kojenců) kvůli sníženému riziku opětovného vdechování vzduchu již vydechovaného do jeho záhybů; rodiče by však měli přestat, pokud se dítě začne pokoušet převrátit, protože by to mohlo být nebezpečné. (12–14 měsíců).

Mnoho lékařských procedur bude také vyžadovat sedaci, během které nebudete mít přílišnou kontrolu nad jednáním vašeho dítěte.

Kolik položek je normálních v registru dětí?

Mnoho nových rodičů se diví, kolik položek je normální mít v registru dětí. Odpověď bude záviset na ročním období a na tom, zda máte svatbu uvnitř nebo venku, ale obvykle by to mělo být kolem 100-150 položek.

Pamatujte, že některé obchody umožňují lidem přidat věci do vašeho seznamu poté, co si je již zakoupili, takže toto číslo se může v průběhu procesu mírně měnit!

Také mějte na paměti, že ne každá položka musí být uvedena přímo na vašem nákupním seznamu – můžete například chtít dát „plenky & ubrousky“ jako jednu položku, protože víte, že potřebujete obojí, i když neexistuje jen jeden obchod, kde se oba produkty nosí.

Některé další běžné kategorie zahrnují: postýlku/kočárek, stolek/komodu, autosedačku, kočárek, oblečení/obuv.

Při vytváření registru je důležité myslet na to, co budete jako rodič potřebovat v prvních měsících a až do jednoho roku po narození.

Mnoho rodičů například zjistí, že potřebují novorozenecké plenky velikosti 0-3 na první měsíc nebo dva a že projdou více než jedním balením denně. Můžete také zvážit, zda budete kojit nebo používat umělé mléko a podle toho nakupovat.

Jakou velikost plen děti vydrží nejdéle?

– Velikost čtyři je nejmenší velikost, ale také se vejde na nejkratší dobu. Děti se do této velikosti vejdou, dokud nebudou mít asi 16 liber nebo více. Průměrný věk, kdy děti zůstávají v této velikosti, je pět až šest měsíců.

Menší děti obvykle vyrostou z menších plen dříve než ty větší, protože malé děti nemohou udržet nohy, což způsobuje prosakování na straně.

To pak vede k vyrážkám a explozím plen, pokud se nevymění hned, takže musíte své dítě pozorně sledovat, když nosíte tyto typy plen i během spánku!

Pokud však chcete něco levnějšího, můžete vždy jít s menšími velikostmi, pokud se naše dítě při spánku příliš nepohybuje, což by vedlo ke stejným problémům.

Zvětšit velikost je také snazší, pokud si to můžete dovolit, protože vaše dítě bude moci používat plenky déle, což znamená méně výměny plen během dne a noci!

Větší velikosti můžete zakoupit ve většině obchodů, které prodávají tuto značku látkových plen, nebo online, kde se obvykle prodávají levněji za balení, než jaké byste našli v obchodech, a to i s připočtením poštovného.

Kolik hodin po výměně plenky?

Neexistuje žádný stanovený počet hodin, jak často by se měla plenka měnit, protože to bude záviset na individuálních potřebách každého dítěte. Většina pediatrů však obecně doporučuje měnit plenky každé dvě až čtyři hodiny nebo vždy, když se namočí nebo ušpiní.

To pomáhá udržet vaše dítě pohodlné a zdravé. Máte-li jakékoli dotazy, kdy přebalovat miminko, poraďte se se svým dětským lékařem. Mohou vám pomoci vyvinout rutinu přebalování, která bude pro vaše dítě nejlepší.

Pokud používáte jednorázové plenky, nezapomeňte je vyhodit do odpadkového koše, než je spláchnout do záchodu; to zabraňuje problémům s instalací a udržuje naše prostředí čisté! Pokud používáte látkové plenky, nezapomeňte je pravidelně prát. Použití správného pracího prostředku pomůže udržet vaše dítě pohodlné a zdravé.