Co je těhotenský podpůrný pás? Průvodce, který si musíte přečíst

Co je těhotenský podpůrný pás? Těhotenský podpůrný pás nosí ženy, které jsou těhotné nebo po porodu. Obvykle se ovine kolem žaludku, ale v případě potřeby se může také omotat kolem boků a zad.

Účelem nošení je nabídnout podporu při bolestech dolní části zad, které se mohou objevit během těhotenství nebo po porodu. Podpůrný pás, jako je tento, pomáhá nejen při potížích se zády spojenými s těhotenstvím, ale může pomoci i při zmírnění tlaku na váš močový měchýř!

Navíc získáte všechny tyto výhody, aniž byste museli utrácet peníze v ordinaci chiropraktika.

Těhotenský podpůrný pás by se měl používat, jakmile se projeví fyzické příznaky – obvykle během druhého trimestru, kdy mnoho žen pociťuje největší nepohodlí z rozšiřující se dělohy a vychýlení páteře způsobené přibíráním na váze.

Pokud jste těhotná, netrpte v tichosti! Za méně než cenu jedné návštěvy v ordinaci vašeho chiropraktika si můžete ulevit od bolestí zad a ischiasu.

Těhotenské oblečení zhruba od 16. do 17. týdne

Nosit těhotenské oblečení od 15. do 16. týdne může být v pořádku, pokud jste dříve kvetly a zvětšila se vám prsa dříve než obvykle.

Jinými slovy, může se stát, že si lidé při prvním setkání/vidění v tomto časovém období vaše velké poprsí mylně považují za těhotné – i když si svou chybu brzy uvědomí poté, co si s ním/ob povídají (například uvidí, jak žaludek ještě nevyčnívá).

Těhotenské oblečení od 16. do 17. týdne může být také v pořádku, pokud jste větší než průměr a/nebo máte větší dítě. V tomto případě nemusíte během prvních týdnů příliš vykazovat hrboly – ale vaše břicho poroste přibližně dvakrát rychleji, než když jste těhotná s jinými dětmi (pokud je to možné), přibližně do 17. týdne.

Šaty nebo sukně, které volně padnou přes horní část vašich boků a stehen, jsou nejlepší k zakrytí jakýchkoli výmluvných hrbolků pod nimi a zároveň poskytují prostor pro rozšíření podle potřeby v nadcházejících měsících. Těhotenský pás by měl pomáhat držet věci, aniž by byl příliš těsný na kůži.

Kalhoty si nechte na konec, pokud vám nepadnou extrémně dobře, protože opravdu neexistuje způsob, jak je schovat.

Nejdůležitější je nákup oblečení, které vám i po narození miminka může sedět. Pokud jsou nyní příliš přiléhavé, bude to jen horší později, když se vaše břicho poněkud vyfoukne, ale vaše boky a stehna mohou zůstat poměrně velké kvůli udržení hmotnosti po těhotenství (pokud existuje). Šaty nebo sukně v tomto případě možná nevypadají tak stylově jako kalhoty, ale z důvodu pohodlí jsou pravděpodobně praktičtější.

Pokud vše ostatní selže? Pod vším noste těhotenský podpůrný pás! S objemnými vrstvami se budete cítit méně nevrle, pokud přes ně budete mít v podstatě elastický korzet a navíc nějaký látkový potah, místo aby vám všude trčela jen jedna velká boule.

kde koupit nadměrné těhotenské oblečení?

Několik online prodejců prodává těhotenské oblečení nadměrné velikosti. Mezi oblíbené možnosti patří:

– Co očekávat (nakupujte whattobuy.com) – Destinační mateřství

– Old Navy – Mateřství Mateřství Nakupujte nyní také u Macy’s! Nakupujte ty nejlepší střihy těhotenských šatů, topů & více zde na macys.com s dopravou zdarma a vrácením kdykoli.)

– New York a společnost

Nejdůležitější věcí je vyzkoušet si oděvy před nákupem, abyste se ujistili, že jsou pohodlné.

Kolik těhotenských podprsenek si mám koupit?

Měli byste mít alespoň několik různých podprsenek. Chvíli to trvá, než zjistíte, co pro vás funguje, a je skvělé, že je můžete také otočit. Chcete také takový, který se bude hodit do vašeho šatníku, protože některé mohou pod některými košilemi vypadat objemně.

Kromě toho bude počet těhotenských podprsenek záviset na tom, jak často plánujete nosit jednotlivé podprsenky během těhotenství a poporodní rekonvalescence.

O kolik velikostí se zvýší v těhotenské podprsence?

Jedna velikost. Ostatní těhotenské podprsenky jsou malé, takže si musíte koupit o velikost vyšší než vaše normální podprsenka nebo ta, která poskytuje o něco větší krytí, než normálně nosíte. Pokud si nejste jisti, jakou velikost zvolit, zvolte větší z těchto dvou. Je lepší, aby byl příliš velký, než aby se nevešel vůbec!

Který týden si mám koupit kojící podprsenky?

Kojící podprsenky jsou podprsenky, které mají otvor pro výstup prsou. Jsou určeny k nošení během těhotenství nebo během kojení, protože podpoří vaše prsa, takže je snazší, aby časem nepoklesly.

Kojící podprsenky mají také klipy na košíčku, které umožňují rychlý a snadný přístup, když potřebujete kojit na veřejnosti, aniž byste se zcela odhalovali. Pokud je to něco, co chcete/potřebujete, rozhodně investujte do nějakého dobrého!

Zvláště pokud plánujete kojit i po 17. týdnu. Velikost podprsenky doporučovaná většinou lékařů je 34C, ale pamatujte, že se to může změnit, když se vaše břicho během těhotenství roztáhne (a znovu, jakmile se narodí dítě).

Ráda nosím sportovní podprsenky a přes to tílko (možná byste zvážili i nějaká těhotenská tílka).