Co je kryt ohrádky? Průvodce

V tomto příspěvku na blogu budeme diskutovat o tom, co je kryt ohrádky. Číst dál.

Kryt ohrádky je polstrovaný, snímatelný kus látky, který lze použít k ozdobení nebo uzavření horní části (nebo celé) dětské ohrádky.

Často jsou připevněny suchým zipem a upevněny kolem jedné strany, aby zůstaly na místě a zároveň umožňovaly snadný přístup pro rodiče. Účelem není jen ochránit vaše dítě před vypadnutím, ale také ho udržet v bezpečí, pokud se pokusí vylézt samo.

Zabrání poškrábání při prolézání pod ní a také poskytne teplo během chladných měsíců, aniž by to snižovalo dostupnost, jak to mohou dělat některé jiné možnosti.

Většina krytů je vybavena oblastmi ze síťoviny, kde můžete v kteroukoli chvíli vidět, co se uvnitř děje, což vám dává klid, protože víte, že je o vaše dítě postaráno.

Proč děti pláčou v ohrádkách?

Je běžné, že miminka pláčou, když jsou ve svých ohrádkách. Někteří rodiče se za to cítí provinile, ale může být užitečné si uvědomit, že i děti, které obvykle nepláčou, mohou mít stále těžké dny, kdy potřebují pohodlí známého prostoru, jako je jejich vlastní postýlka nebo pokoj.

Pokud vaše dítě pláče častěji než obvykle, když si hraje samo, zvažte, zda se něco nezměnilo; možná teď, když se plazí (nebo chodí), může chtít přístup k novým oblastem nebo hračkám? Nebo možná chce méně struktury a času o samotě, když se její nezávislost rozvíjí?

Je také možné, že se vůbec nic neděje! Čas na hraní může děti někdy unavit – tato aktivita sama o sobě zvyšuje stres na unavené tělo, proto dejte svému dítěti před spaním pauzu, abyste mu pomohli uklidnit se.

Jsou ohrádky dobrý nápad pro miminka?

Někteří lidé si myslí, že ano, protože to pomáhá dítěti naučit se hranice. Existují však také důkazy, které ukazují, že ohrádky mohou poškodit vývoj dětí.

Některé studie například ukázaly, že děti, které tráví čas v těchto kotcích, jsou méně kreativní než ty, které je nepoužívají vůbec. Může být dokonce obtížné komunikovat s ostatními dětmi, když dosáhnou školního věku!

Měli byste však své dítě znát nejlépe a rozhodnout se podle toho, co vyhovuje vám oběma. Pokud ho necháte svobodným dítětem udělat radost, pak by možná stálo za zvážení hrát bez něj!

Kdy miminka přerostou ohrádky?

Kojenci mohou bezpečně používat ohrádky až do věku dvou nebo tří let.

Pokud vaše dítě může vylézt z ohrádky, je čas přestat je používat jako omezovací nástroj a místo toho začít povzbuzovat k průzkumu.

Jakmile miminka dobře ovládají hlavu – obvykle mezi čtyřmi a sedmi měsíci – měla by být položena na podlahu v bezpečných oblastech, aby si mohla hrát, aby se naučila volně se pohybovat, aniž by se zranila.

Možná budete chtít odstranit polštáře z jejich hlavy, protože by mohly představovat nebezpečí udušení, pokud by se do nich kojenci převalili.

Proč moje dítě pláče v ohrádce?

Jak pomoci miminku usadit se v ohrádce.

Pláč je pro miminka důležitým způsobem, jak sdělit své potřeby, a někdy budou plakat, protože je čas jíst nebo se od vás potřebují pomazlit. Takže i když je vaše ratolest často přistižena, jak křičí očima v ohrádce, nemusí nutně chtít ven.

Pokud je tomu tak, ujistěte se, že ho při hraní neruší (jako je hlasitá hudba), a zkuste jeho hračky přiblížit, aby je vždy viděl a přitom byl stále bezpečně uzavřen v hranicích svého kotce.

To mu dá určitou duševní stimulaci, která může odstranit slzy spojené s nudou! Měly by zmizet, jak se jeho mozek vyvíjí a on se učí zabavit se na delší dobu.

Můžete také zkusit umístit ohrádku pro vaše miminko na jiné místo, protože některé malé děti nemají rády změny! Ale pokud jste vyzkoušeli všechny tyto věci a vaše dítě stále pláče, i když je zavřené v kotci, možná by stálo za to požádat o pomoc odborníka, který dokáže posoudit, zda by mu potíže nemohly způsobovat nějaké základní problémy (např. .

Pokud se vám to zdá jako něco, co může mít vaše děťátko, když ho vezmete za někým, jako je dětský lékař, budete mít také klid – protože když budete vědět, proč jsou naštvaní, bude pro všechny zúčastněné mnohem snazší vyrovnat se se slzami!

Lze ohrádku použít na koberci?

Ano, může. Budete však chtít zvážit, kde rám sedí a jak je stabilní. Pokud pod hrací plochou vašeho kotce nejsou žádné příčné nosníky, jeho umístění na plyšový koberec pro vás nemusí fungovat dobře.

Váha miminek lezoucích uvnitř může způsobit, že se na ně celá věc převrhne, pokud její nohy nejsou příliš pevné nebo dostatečně široké na šířku základny. Také se musíte ujistit, že se to nestane u dřevěných podlah, a to pomocí plstěných podložek na všech čtyřech rozích, než pod ně položíte měkké podlahové povrchy, jako jsou koberečky nebo koberce.

Mezi dítětem a podlahou by měla být vždy alespoň nějaká ochrana, ne-li rám ohrádky s dostatečným počtem příček, které jej podpírají.