Co je konvertibilní autosedačka? Vše, co potřebujete vědět

Co je konvertibilní autosedačka? Konvertibilní autosedačky jsou pro děti, které přerostly ze své kojenecké sedačky a mohou podporovat kojence/batolata do hmotnosti 40 liber (35 liber v Kanadě).

Kabriolety používají stejný systém jako dětské kočárky, ale čelem dopředu místo dozadu; proto je lze používat se systémy LATCH nebo je bezpečně instalovat na zadní sedadlo vašeho vozidla pomocí břišního pásu pouze v případě, že chcete ušetřit peníze na poplatcích za instalaci tím, že si to uděláte sami doma.

Kabriolet je také známý jako pětibodový pás, který používá popruhy, které jdou přes obě ramena, jeden mezi nohy a buď pod oblast rozkroku nebo dozadu přes boky v závislosti na modelu pro zajištění dítěte před odstraněním vycpávky ze spodní části a odepnutím horní části a zvedání dítěte ven.

Posilovací sedadlo

Podsedáky jsou pro děti, které již nepotřebují používat pětibodový systém pásů po dosažení čtyř let (v Kanadě čtyři).

Podsedáky udrží vaše dítě ve výšce asi 80 % bezpečnostního pásu pro dospělé; proto musí být používány s oběma břišními/ramenními pásy NEBO pokud je k dispozici pouze jeden břišní pás, měl by procházet spodní částí břicha a hrudníkem a bezpečně tlačit na boky/klíční kosti NEBO by to mohlo způsobit vážná zranění při dopravních nehodách.

Některé možnosti podsedáku lze zdvojnásobit jako další možnost autosedačky, což znamená, že je můžete snadno přenést z vozidla do vozidla, aniž by více sedadel zabíralo místo – tyto konvertibilní podsedáky také přicházejí do hry, jakmile váš menší pasažér dosáhne 40 liber nebo více.

Podsedáky jsou důležité, protože pomáhají správně umístit bezpečnostní pásy pro dospělé přes horní část stehen, oblast pánve/břicha a hrudníku, který bezpečně tlačí na boky/límní kost, NIKOLI na pas, protože to může způsobit vážná zranění při automobilových nehodách.

Při jaké váze může moje dítě hlídat po směru jízdy?

Vaše dítě by mělo mít alespoň 22 liber a jeden rok, než bude otočeno čelem dopředu. Pozor na hmotnostní limit vaší autosedačky, protože se může lišit od tohoto doporučení.

Mnoho sedadel má maximální hmotnost kolem 40–50 lb., takže když už nebudou moci používat své konvertibilní nebo dopředu orientované sedadlo, budete potřebovat posilovač zad. Od narození do přibližně čtyř let je pravděpodobnější, že děti zemřou (a zraní ostatní) při nehodách, pokud jedou proti směru jízdy než po směru jízdy.

Děti by měly jezdit zády ke směru jízdy tak dlouho, jak je to možné, dokud nedosáhnou limitů výšky/hmotnosti na svém konvertibilním nebo připoutaném zádržném systému.

Kdy se moje dítě přesune do posilovače polohování pásu?

Vaše dítě by již nemělo potřebovat posilovač, když má správnou polohu ramenního pásu, aby se vešlo na bezpečnostní pásy vozidla.

K tomu obvykle dochází kolem osmi let, ale může se lišit v závislosti na vašem dítěti a jeho velikosti. Ujistěte se, že víte, který typ posilovače je pro ně ten pravý, než si jeden zakoupíte: posilovače s vysokými zádovými opěrami nabízejí větší ochranu proti bočnímu nárazu než modely bez zad.

Pokud je to možné, vyzkoušejte si různé typy osobně, abyste je měli vy i vaše dítě v pohodě, než si jeden koupíte online nebo dokonce v obchodě.

Existují nějaké bezpečnostní obavy, kterých bych si měl být vědom?

Pokud děti jezdí bez vhodných zábran, jako jsou připoutané autosedačky nebo posilovače polohování pásů, mohou existovat další rizika, a to nejen při nehodách, ale také za normálních jízdních podmínek.

Děti musí být před jízdou bez doprovodu ve správné autosedačce, podsedáku nebo jiném omezení vzhledem k jejich výšce a váze.

Nedržte své dítě na klíně, když řídíte, protože je to extrémně nebezpečné, i když je připoutáno do vhodného bezpečnostního zařízení, jako je připoutaná autosedačka.

Jak poznám, že moje dítě přerostlo své současné bezpečnostní vybavení?

Požadavky na výšku a hmotnost se liší podle značky konvertibilních nebo sedačkových sedadel, takže nezapomeňte zkontrolovat obě míry podle specifikací stanovených výrobcem: tato doporučení lze obvykle nalézt na štítku přišitém na samotný produkt, ale u některých může být nutné vyhledat online (podívejte se na naše pokyny).

Pokyny by také měly obsahovat pokyny, kdy přemístit své dítě do posilovače polohy pásu nebo jiného vhodného zádržného systému.

– Měli byste se informovat u výrobce automobilu, abyste zjistili, co je vhodné pro vaše vozidlo.

-Vaše dítě potřebuje vlastní bezpečnostní vybavení, které mu správně sedí; to zahrnuje boty, rukavice, helmy atd.

-Nejdůležitějším pravidlem, které můžete děti naučit, jak zůstat v bezpečí v autech, je „připoutat se!“ Potřebují vědět, že pásy nemusí nosit jen dospělí, ale i ti malí.

V jaké autosedačce by mělo být 40lb dítě?

Nejlepší je autosedačka s popruhem po směru jízdy.

Může moje 6leté dítě sedět na podsedáku?

Pokud je vaše dítě příliš malé na standardní bezpečnostní pás, bude muset být ve vhodné autosedačce. Když jsou připraveni na podsedák, mohou ho používat minimálně do věku 12 let.

Nejbezpečnější možností by bylo počkat, dokud se jejich kosti dostatečně nevyvinou, aby použití jednoho z těchto sedadel neohrozilo bezpečnost.

Poznámka: Nejlepší bude, když se před tímto rozhodnutím poradíte se svým pediatrem! Pokud máte pocit, že by do té doby mohly přerůst požadavky na výšku a váhu – NEDÁVEJTE je do posilovače bez zad brzy (i když někteří rodiče volí tuto cestu).

To vystavuje děti riziku při nárazech, když není na místě žádná opěrka hlavy! Místo toho si promluvte o investici do jiné konvertibilní autosedačky, která má vyšší hmotnost a výšku.