Co je dětská knížka? Definitivní průvodce

Co je dětská knížka? Dětská knížka je druh sešitu, který dokumentuje události, milníky a vzpomínky na první roky vašeho děťátka.

Je také známé jako album na památku. V dnešní digitální době se to může zdát jako staromódní způsob, jak zaznamenat všechny ty vzácné okamžiky. Ale existuje tolik důvodů, proč může být výroba dětské knihy velmi speciální pro rodiče, prarodiče a dokonce i sourozence!

Dětské knížky mohou obsahovat fotografie, pohlednice nebo upomínkové předměty z narozenin a svátků plus umělecká díla, která vytvořili ve školce nebo ve škole; možnosti jsou nekonečné!

Můžete se se svým dítětem bavit tím, že společně vytvoříte jejich otisky rukou na papíře – jen nezapomeňte na časově náročné úkoly, jako je tento, když zvažujete, jaký druh dětské knížky by se nejlépe hodil vaší rodině!

Jaké jsou výhody?

Vytvoření speciálního alba na památku pro vaše nejmenší má mnoho výhod. Zde je jen několik příkladů:

Pomůže vám zdokumentovat jejich milníky, vzpomínky a úspěchy na jednom místě. Je to skvělý způsob, jak sledovat jejich pokroky v průběhu roku, aby se mohli ohlédnout za tím, čeho dosáhli nebo se naučili, když přijde čas na přijímací pohovory do školy!

Navíc vaše dítě bude milovat, když uvidí, jak moc vyrostlo od těch dětských dnů až do dospělosti. Nezmeškáte žádné důležité události, jako jsou narozeniny, protože vše je zapsáno přesně tam, kde to potřebujete: s touto praktickou knihou připomínek po ruce také každý den!

Jak začít?

Rozhodněte se, který typ pamětní knihy by vaší rodině vyhovoval nejlépe. Pokud je prostor a peníze omezené, pak by pro vás mohlo dobře fungovat jen využití starého fotoalba.

Sbírejte fotografie, umělecká díla a upomínkové předměty za pochodu – je to snadné, když si po rodinném setkání strčíte věci do kapes nebo si vyzvednete pohlednice od přátel a příbuzných. Případně mnoho skvělých online služeb nabízí šablony pro dětské knihy, které lze vyplnit personalizovaným textem a obrázky.

Nejlepší na tom je, že jakmile je album hotové, stane se z něj cenný předmět, který lze sdílet mezi sourozenci a předat ho dalším generacím! Buďte tedy kreativní, začněte tyto vzpomínky sestavovat ještě dnes a užijte si každý okamžik sledování, jak vaše dítě roste před vašima očima.

Jaký je nejlepší deník o těhotenství?

Jaký je nejlepší těhotenský deník? Odpověď na tuto otázku může být trochu složitější, protože existuje tolik různých druhů časopisů.

Některé knihy vám pomohou sledovat růst vašeho dítěte a pak jsou tu aplikace pro váš telefon nebo tablet. Máte také spoustu možností, pokud jde o barvy a design!

Pokud chcete něco jednoduchého, doporučuji si pořídit jen základní informace, jako je datum porodu a přibývání na váze v průběhu času – ani tyto nebývají příliš drahé, takže vás nezruinují, pokud na tento typ nemáte rozpočet. produktu (ačkoli některé přijdou na cenu kolem 30 USD).

Ale pokud peníze nejsou žádným cílem a chcete něco opravdu speciálního, pak doporučuji vyzkoušet některé ze špičkových časopisů, které nabízejí funkce, jako jsou personalizované zprávy od vašeho dítěte nebo prostor pro dokumentaci každodenních myšlenek a pocitů.

Těhotenské deníky mohou být skvělým způsobem, jak sledovat všechny změny, kterými vaše tělo prochází, a také vaše rostoucí dítě.

Mohou vám také pomoci zapamatovat si důležité podrobnosti o vašem těhotenství pro případ, že je budete chtít sdílet s budoucími generacemi. Takže pokud hledáte způsob, jak zaznamenat všechny své vzpomínky z tohoto zvláštního období vašeho života, těhotenský deník stojí za zvážení!

Pokud stále nejste rozhodnuti, kterou cestou se vydat, zde je několik příkladů různých typů těhotenských deníků, které vám pomohou se rozhodnout:

– The Baby’s First Year Journal od Milestone Moments je ideální pro sledování růstu vašeho dítěte z měsíce na měsíc. Dodává se s prostorem pro záznam hmotnosti, délky a obvodu hlavy a také pro zaznamenávání všech důležitých milníků, kterých vaše dítě dosáhne.

-Pokud chcete něco digitálnějšího, aplikace Pregnancy+ od Healthline vám umožní sledovat vaše každodenní příznaky, nálady, chutě a další. Můžete jej také použít k vytvoření fotografického deníku vašeho těhotenství.

-Maminka & Me Memory Book od Lucy Darling je krásná kniha v pevné vazbě, která vám pomůže zdokumentovat každý okamžik vašeho těhotenství. Stránky jsou plné výzev a otázek, které vám pomohou zachytit všechny malé detaily.

-Deník je také skvělý způsob, jak sledovat své myšlenky a pocity během tohoto období vašeho života. Zapište si jakékoli obavy nebo obavy, stejně jako cokoli vzrušujícího, co by se mohlo stát! Až se dítě jednoho dne brzy vrátí domů z nemocnice, budete se na tyto vzpomínky moci podívat.

K čemu slouží návštěvní kniha v dětském pokoji?

Návštěvní kniha je památkou, na kterou mohou rodiče vzpomínat na své přátele, rodinu a blízké, kteří tam byli během miminka. Pomáhá jim to poznat, kolik lidí se rádo může podělit o tento nádherný okamžik přivítání nového přírůstku do rodiny.

Návštěvní kniha také slouží jako připomínka pro vaše hosty ohledně důležitých dat souvisejících s jejich těhotenstvím a narozením dítěte, jako je datum porodu nebo nápady na oslavu pohlaví.

Tak proč to nezpestřit přidáním některých jedinečných prvků, jako je psaní jmen namísto pouhého podepisování iniciál? Zde je několik kreativních způsobů, jak byste si mohli přizpůsobit svou vlastní personalizovanou knihu pro přihlášení miminka!