Co hledat v ohrádce? Přečti si tohle

Co hledat v ohrádce?

– Velikost: Ujistěte se, že je ohrádka dostatečně velká, aby se do ní vešlo vaše dítě, až vyroste. Většina z nich je pro malé děti, ale některé lze používat až do jejich batolat (cca 24 měsíců). Čím větší, tím lepší!

-Bezpečnostní zámky: Pro větší bezpečnost se ujistěte, že mezi mřížemi nebo síťovinou nejsou žádné mezery, do kterých by se mohly zaseknout dětské prsty. Pokud máte doma zvědavé batole, je to obzvláště důležité, aby jejich ručičky neroztrhaly žádné hračky a nezačaly žvýkat dráty.

-Faktor měkkosti: Měkké hrany pomáhají předcházet nárazům a modřinám při pádech, zatímco tvrdší hrany se mohou ukázat jako příliš bolestivé, pokud spadnou na jednu stranu najednou. Vybírejte také předměty vyrobené z bezpečnějších materiálů, jako je plast (místo nebezpečnějších, jako jsou kovové tyče).

– Čištění: Pokud ohrádku plánujete používat na různých površích nebo venku, ujistěte se, že se ohrádka snadno čistí. Například, pokud používáte venku, vyberte si ten s voděodolným vrškem, aby neprošel žádný únik a nenamočil hračky vašeho dítěte atd.

– Hračky: Některé ohrádky jsou dodávány s měkkými závěsnými předměty pro miminka – ty jsou dobré zejména pro to, aby je zabavily při hře uvnitř (spíše než jen zírání do zdi celý den!)

Pamatujte však, že nenechávejte v dosahu žádné malé nebezpečí udušení! Mohlo by být také chytré získat navíc nějaké další zábavné věci. Něco nového vždy pomůže udržet jejich pozornost déle.

Poslední věcí, kterou stojí za to zvážit před investicí do ohrádky, jsou náklady.

Jak přimět své batole, aby přestalo být v této oblasti?

-Je důležité poskytnout svému dítěti bezpečné prostředí.

Pokud dosáhnou ke krbu, přesuňte jej, než se vám doma stane nehoda!

– Ujistěte se, že v krabici na hračky nejsou žádné předměty, o které by se mohly udusit nebo se o ně zranit. Nedávejte jim ani hračky, které se rozbijí na kousky, protože to může být stejně nebezpečné, pokud je spolkne vaše ratolest! Udržujte všechny tyto předměty mimo dohled z bezpečnostních důvodů.

Měli byste se také ujistit, že nic není škodlivé v blízkosti okenních parapetů, kde mohou vylézt a spadnout z výšky, což je velmi běžné, když malé děti začnou být kolem domu aktivnější. Vždy myslete dopředu na to, co se může stát dál, abyste byli připraveni na každou situaci.

– Pokud se vám nelíbí nepořádek, který se u hraček vyskytuje, zvažte nákup úložných kontejnerů na hračky nebo závěsných organizérů, do kterých se všechny oblíbené předměty vašeho dítěte vejdou na jedno místo!

Tímto způsobem mohou snadno projít svou sbírku a po dokončení je vrátit zpět, aniž by zabírali příliš mnoho místa nebo způsobili nepořádek doma.

Mohu postavit ohrádku na koberec?

V některých případech ano. Dokud je povrch rovný a na koberci nejsou žádné trhliny nebo trhliny, které by mohly představovat riziko pro vaše dítě, pak byste měli být v pořádku.

Pamatujte, že nemůžete používat gumové koberce s žádným typem dětské ohrádky, protože mohou způsobit škrábance, které vašemu děťátku ublíží, když se v ní nevyhnutelně plazí.

Pokud používáte ohrádku na místě bez koberce, jako je dřevěná podlaha nebo dlaždice, ujistěte se, že je neumisťujete na místa, kde by mohlo dojít k rozlití jídla nebo nápojů, protože tyto povrchy mají tendenci absorbovat tekutiny, takže prostředí není bezpečné pro malé děti, které miluji lézt do všeho.

Jak zajistím, aby byl dětský koutek bezpečný?

– Zavěste mobily tak, aby je miminka viděla na úrovni očí. Ujistěte se, že jsou bezpečně připevněny ke stropu pomocí pevných šňůr a stahovacích šňůr.

– Udržujte plyšová zvířátka, měkké bloky, panenky atd. mimo dosah na vyšších policích nebo ve skříních, když si s nimi vaše dítě nehraje. Nechcete přecpané hračky, protože zvědavé dítě může kousky utrhnout.

Také se ujistěte, že zde nejsou žádná uvolněná tlačítka, která by se mohla během hraní uvolnit při spolknutí!

– Nepoužívejte obrázkové knihy bez těžkých papírových stránek (jako jsou deskové knihy) v blízkosti lezeckých dětí, které by mohly vytrhnout stránky z těchto typů knih nebo roztrhat hřbety a způsobit tak ostré hrany/rohy pro účely zranění. Nejlepší je mít knihy mimo dosah.

– Ujistěte se, že všechna okna mají nainstalované chrániče oken, které pomáhají předcházet pádům z druhého patra a výše, zvláště pokud je vaše dítě horolezcem. Pokud se rozhodnete pro žaluzie nebo závěsy se šňůrami, zajistěte, aby je dospělý uvázal vysoko, aby se do nich miminka nemohla zamotat. Dávejte si také pozor na visící závěsy, protože se mohou snadno zachytit o malíčky a způsobit zranění!

– Udržujte elektrické zásuvky zakryté kryty zásuvek, ale vždy mějte na paměti, že nábytek v blízkosti lamp by neměl blokovat přístup k zásuvkám, protože to představuje nebezpečí požáru. Takže se ujistěte, že tyto zástrčky nočního světla nejsou blokovány!

A konečně, nenechávejte přístupné televizory na nízké úrovni hlasitosti – v nejlepším případě je to nepříjemný hluk na pozadí, ale v nejhorším by to mohlo vést k poškození sluchu.