Co děláte, když má vaše děťátko štěnice? Nápady

Co děláte, když má vaše dětská ohrádka štěnice? Pokud jste jako většina lidí, vaší první reakcí je panika. Štěnice jsou ošklivá malá stvoření, kterých může být velmi obtížné se zbavit, a pokud nejsou správně léčeni, mohou rychle zamořit celý domov.

Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se zbavili štěnic ve vaší ohrádce. Nejdůležitější je jednat rychle; čím déle budete čekat, tím těžší bude se jich zbavit.

Zde je několik tipů, jak se zbavit štěnic ve vaší ohrádce:

– Důkladně vysajte všechny povrchy, včetně štěrbin mezi polštáři a švů na matracích a polštářích. Po dokončení se ujistěte, že sáček z vysavače zlikvidujete.

– Veškerou podestýlku vyperte v horké vodě a osušte na nejvyšší teplotu, abyste zabili všechny štěnice nebo vajíčka, která by mohla číhat uvnitř. Ujistěte se, že jste vyprali přikrývky, polštáře, spací pytle, vycpaná zvířata, atd., spolu s věcmi z celého domu, jako jsou záclony a oblečení.

Je ohrádka lepší než postýlka?

Ohrádka je pro některé rodiče lepší řešení než postýlka. Může to být pohodlnější a je dobré ho používat, když máte další děti nebo domácí mazlíčky, kteří by se mohli dostat do pokoje miminka, když spí.

Problém s používáním pouze ohrádky je v tom, že děti z ní příliš rychle vyrostou – potřebují něco dlouhodobějšího, než někdy kolem dvou let přejdou do vlastní postele!

Standardní postýlka plné velikosti poskytne vašemu dítěti časem více pohodlí. Pokud nechcete, aby bylo vaše dítě v otevřeném prostoru, jako je tento, vždy samo, pak může být ideální použít obojí: buď uvnitř jeho ložnice v jednom rohu (samozřejmě se stranami nahoru), nebo pokud má více pater. u vás doma ohrádka dole na spánek a v noci, když nemůžete být hned vedle.

Vaše miminko se tak alespoň bude cítit jako ve svém vlastním prostoru (spíše než se všemi jeho hračkami), což by mohlo usnadnit usínání. Nevýhoda? Když z toho vyrostou příliš rychle, pak už neexistuje místo, kde by se jim během bdělého stavu bezpečně vešlo, než když je držel dospělý!

V jakém věku potřebuje dítě ohrádku?

Možná, když se učí plazit. Ohrádky lze použít jako pomůcku pro tuto fázi vývoje a mohou pomoci dětem vyhnout se prolézání do oblastí, které by mohly být nebezpečné, jako jsou schodiště nebo kuchyně, které obsahují ostré předměty, které by jim mohly ublížit.

Není však bezpečné nechávat své dítě v ohrádce bez dozoru, i když začalo lézt, protože uvnitř stále mohou být malé části (které nevidíte) jako baterie atd., kde by mohly tyto kousky spolknout a udusit se jimi.

Pokud během této doby potřebujete použít toaletu nebo připravit jídlo, pak by bylo pravděpodobně nejlepší uložit své dítě zpět do postýlky, dokud se nevrátíte z těchto úkolů, protože v těchto případech jsou děti nejzranitelnější.

Použití ohrádky se nedoporučuje před šesti měsíci, protože by pro ně mohlo být příliš omezující, aby se tam mohli volně plazit.

Nemohou také dělat nic jiného, ​​než se převrátit a položit na záda, což je vystavuje riziku, pokud se otočíte zády nebo odstoupíte od místa, kde leží na podlaze, protože by trvalo jen několik sekund, než by se zvedly. znovu plazící se pozici bez pomoci někoho poblíž, kdo je dokáže dostatečně rychle chytit.

Dětská ohrádka by měla být v ideálním případě používána pouze po tomto věku, pokud byla schválena jako bezpečná pro vývoj dítěte pediatry nebo jinými zdravotnickými pracovníky se zkušenostmi s prací s kojenci.

Jak čistíte síť ohrádky?

Nejprve sejměte ohrádku z ostatních dílů. Když to uděláte, ujistěte se, že jste odpojili všechny jeho části a oddělili je od jakéhokoli materiálu, který jej drží pohromadě, jako je suchý zip nebo lepicí páska.

Dále umístěte své dětské ohrádky do umyvadlové vany nebo venku na příjezdovou cestu nebo terasu, je-li to možné. Pokud nemůžete vyndat přímo do oblasti s vodou poblíž, použijte kbelík naplněný vodou pro každý samostatný kus alespoň šest palců hluboko uvnitř a ponořte je do mýdlové vody, dokud nebudou zcela ponořeny a důkladně nasáklé.

Používejte mýdlo na nádobí, ale vyhněte se používání čisticích prostředků, protože obsahují enzymy, které časem rozkládají materiály, zejména ty na bázi nylonu, ze kterých byla vyrobena většina dětských ohrádek.

Jakmile jsou kousky nasáklé, vyjměte je jeden po druhém a vydrhněte každý jednotlivý kus kartáčem, abyste odstranili všechny nečistoty nebo zbytky, které se nahromadily v průběhu času.

Poté důkladně opláchněte všechny zbytky mýdla, než je necháte zcela vyschnout na vzduchu v otevřeném prostoru, mimo dosah všeho, co by na něj mohlo spadnout a způsobit škody, jako je například déšť. Jakmile je vše zcela vysušeno, sestavte svou dětskou výbavičku do ohrádky!