Co dělat se zbytky plen? Přečti si tohle!

Co dělat se zbytky plen? Takže máte hromadu jednorázových plen a nevíte, co s nimi.

Zde je několik tipů:

– Pokud jsou stále v dobrém stavu, můžete je darovat místní charitě nebo útulku, který přijímá kojenecké potřeby.

– Můžete je také zkusit prodat online nebo prostřednictvím zásilkového obchodu.

– Pokud jsou plenky příliš znečištěné nebo poškozené, možná je budete muset řádně zlikvidovat. Další informace naleznete v předpisech vaší obce o likvidaci plen.

Lze plenky darovat?

Ano, darovat lze jak jednorázové, tak látkové plenky. Při darování plen je třeba mít na paměti několik věcí:

– Darujte pouze nové nebo šetrně použité plenky. Nedarujte mokré, špinavé nebo poškozené plenky.

– Ujistěte se, že všechny darované plenky jsou čisté a bez jakýchkoli trhlin nebo natržení.

– Označte všechny dary plen velikostí plenky. To pomůže zajistit, že budou distribuovány těm, kteří je nejvíce potřebují.

Látkové plenky se v posledních několika letech staly stále populárnějšími, a to z dobrého důvodu! Nejen, že šetří peníze z dlouhodobého hlediska, ale jsou také lepší pro životní prostředí. Pokud hledáte udržitelnější způsob, jak přebalovat své malé dítě, podívejte se na našeho průvodce látkovým plenováním.

Vyprší platnost nepoužitých plen?

Hodně se diskutuje o tom, zda nepoužité plenky vyprší nebo ne. Někteří lidé říkají, že ano, zatímco jiní věří, že ne. Hlavním argumentem pro expiraci nepoužitých plen je, že chemikálie v nich obsažené mohou být škodlivé, pokud se nepoužijí do určité doby.

Neexistují však žádné konkrétní důkazy na podporu tohoto tvrzení. Ve skutečnosti se většina odborníků shoduje na tom, že pokud jsou plenky skladovány na suchém místě a mimo dosah přímého slunečního záření, bude možné je bezpečně používat až dva roky od data výroby. Pokud tedy nemáte extrémně velké zásoby nepoužitých plen, nemusíte se bát, že se brzy pokazí!

K čemu jinému lze plenky použít?

Pleny lze použít jako přebalovací podložku. To je užitečné zejména pro ty, kteří rádi přebalují mimo dům a nemají vždy přístup k pytlíkům na plenky naplněné dětskými nezbytnostmi.

Kbelíky na plenky mohou také těžit z toho, že mají staré, špinavé látkové plenky místo zbytečných plastových vložek, které se pouze rychle plní a vyžadují časté výměny nebo drahé doplňování.

Rodičům může být prospěšné udržovat jejich domácí odpadkové koše plné špinavých látkových plen, než je používat místo jednorázových pytlů na odpadky, které jsou časem nákladné kvůli nutné výměně každý týden nebo tak nějak v závislosti na tom, kolik lidí ve vaší domácnosti žije a jaké druhy materiálů vkládáte do koše, jako jsou recyklovatelné nebo potravinářské odpady.

Pokud potřebujete více místa pro uložení plen před praním, můžete je také srolovat a umístit do zakryté nádoby. To je zvláště užitečné, pokud máte malý dům s omezeným úložným prostorem.

Některé rodiny se rozhodnou používat látkové plenky pro svá batolata, která se učí na nočník. Látkové tréninkové kalhotky mohou být méně savé než skutečné plenky, takže mohou vyžadovat více změn během dne, ale stále jsou z dlouhodobého hlediska mnohem levnější než nákup jednorázových stahovacích kalhotek nebo tréninkových kalhotek.

Navíc je tu bonus snížení odpadu putujícího na skládky! Pokud hledáte ekologický způsob, jak trénovat své batole, může být pro vás používání látkových plen dokonalým řešením. Jen se ujistěte, že všichni ve vašem domě jsou na palubě používání látkových plen, zvláště pokud je budete používat pro noční trénink. Většina lidí zjistí, že jednorázové plenky fungují lépe při nehodách přes noc, ale nakonec záleží na tom, co nejlépe vyhovuje vaší rodině.

Návleky na látkové plenky lze také použít jako hlavice mopů na prach! Pokud jsou vaše podlahy pokryté drobnými úlomky nebo chlupy domácích mazlíčků, stačí rychlé zamést vlhkým látkovým povlakem na plenky. Před použitím se ujistěte, že jste vyždímali většinu vody, jinak můžete vytvořit více nepořádku, než jste začali.

A tady to máte – několik alternativních použití pro ty staré látkové plenky, které zabírají místo ve vaší skříni na prádlo! Doufejme, že vám tento článek dal nějaké nápady, jak více využít vaše plenky, a možná dokonce zvážíte jejich použití pro některé z těchto alternativních účelů.

Co dělat s nepoužitými plenkami

Pokud máte kojence v plenkách, víte, jak jsou drahé. Co dělat s nepoužitými plenkami? Existuje několik možností, jak spotřebovat zbývající zásoby plen nebo je výrazně snížit.

Můžete je darovat prostřednictvím charitativních akcí, sdílet je s přáteli a členy rodiny, kteří mají doma také kojence, prodávat na Craigslist nebo eBay za výraznou slevu z původní ceny, darovat pečovatelským domům, ale pouze pokud jste si jisti, že jejich obyvatelé nebudou alergičtí na latexové materiály používané na jednorázových výrobcích, jako je tento, ani si je ponechají až do věku, kdy se naučíte na nočník, než je řádně vyhodí do venkovní nádoby na odpadky.