Co dělat s plenkami navíc? Podrobný průvodce

Co dělat s plenkami navíc? V tomto návodu se dozvíte, co budete dělat s plenkami navíc. Pokud máte příliš mnoho plen a nevíte, co s nimi, zde je několik tipů:

– Dejte je příteli nebo členovi rodiny, který má dítě.

– Darujte je místní charitě nebo útulku, který pomáhá rodinám v nouzi.

– Nabídněte je k prodeji online nebo ve svých místních inzerátech.

– Použijte je jako hadry na úklid kolem domu.

Ať děláte cokoli, nevyhazujte plenky navíc! Je tam spousta lidí, kteří by je mohli využít. Místo toho najděte způsob, jak je darovat a pomoci někomu v nouzi. Budete se cítit dobře, když budete vědět, že jste změnili něčí život.

Co se stane, když je plenka plná?

Pokud je plenka plná, bude nutné ji vyměnit. To lze provést odstraněním špinavé pleny a jejím nahrazením čistou. Existují i ​​jednorázové plenky, které lze po použití vyhodit.

Jak přebalujete?

Výměnu plenky lze provést několika způsoby:

– Nad umyvadlem: Toto je nejjednodušší způsob výměny plenky. Budete potřebovat přebalovací podložku a nějaké ubrousky. Položte dítě na přebalovací podložku a umyjte mu ruce. Poté odstraňte špinavou plenu a vyměňte ji za čistou.

– Na posteli: Toto je další snadný způsob výměny plenky. Budete potřebovat přebalovací podložku a nějaké ubrousky. Položte dítě na přebalovací podložku a umyjte mu ruce. Poté odstraňte špinavou plenu a vyměňte ji za čistou.

– V koupelně: Pokud není jiné místo pro přebalování vašeho dítěte, můžete to udělat v koupelně. Budete muset dítě položit na přebalovací podložku a umýt mu ruce. Poté odstraňte špinavou plenu a vyměňte ji za čistou.

– Ve vaší ložnici: Toto je další snadný způsob výměny plenky, pokud nemáte přístup k jiným místům nebo lidem, kteří vám mohou pomoci. Budete potřebovat nějaké ubrousky a další sadu oblečení, když se nová plenka umístí na zadeček vašeho dítěte.

Umístěte dítě na postel a otřete je vlhkými ubrousky, dokud se nezbaví všech nepořádků, které by mohly zanechat použití papírových ručníků místo vlhčených ubrousků, které by mohly způsobit více škody než užitku, takže se držte vlhkých! Jakmile je vše setřeno, naneste na zadeček miminka trochu krému, abyste předešli plenkové vyrážce, a nasaďte nový.

Jak často byste měli přebalovat své dítě?

To bude záviset na několika faktorech, jako jsou:

– Věk vašeho dítěte

– Jak jsou aktivní ve dne/v noci

– Pokud mají nějaké podráždění kůže nebo alergie, které by mohly vyvolat používání určitých typů plen a ubrousků atd… Rodiče musí tyto věci sledovat, aby věděli, kdy je čas na výměnu plen jejich dětí.

Bylo navrženo dobré pravidlo každé dvě hodiny, což znamená, že pokud si všimnete, že je u vašeho dítěte něco neobvyklého (např. horečka, průjem), pak může být častější přebalování pro vás oba tím nejlepším řešením.

Co se považuje za těžké mokré pleny?

Co je považováno za těžkou mokrou plenu? Těžká mokrá plenka obvykle znamená, že v plenkách dítěte je šest až osm uncí moči. To se však může lišit v závislosti na hmotnosti vašeho dítěte nebo příjmu potravy.

Může to také znamenat, že je přítomna infekce, kterou je třeba co nejdříve prohlédnout lékařem. Pokud při výměně plenek zaznamenáte krev, může být nutné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc pro vaše dítě, protože by to mohlo znamenat, že má vnitřní krvácení související s ledvinami nebo močovým měchýřem.

Jak dlouho budu používat novorozenecké plenky?

Většina novorozenců bude potřebovat plenky asi dva měsíce, ale může to být až čtyři měsíce. Vše záleží na tom, jak často vaše miminko čůrá a kaká.

Budete také chtít zvážit typ plenky, kterou používáte. Jednorázové plenky obvykle vydrží jeden až tři dny, takže možná budete potřebovat asi osm až dvanáct za den. Látkové plenky mohou vydržet až týden, pokud jsou správně vyprané.

To znamená, že byste potřebovali celkem šest až osm látkových plen. Ať už si vyberete jakoukoli trasu, nezapomeňte si udělat zásoby, než vaše dítě dorazí!

V prvních týdnech pravděpodobně projdete kolem deseti jednorázových plen denně, pak se to sníží na asi šest denně, až budou vašemu dítěti dva měsíce.

Jednorázové plenky obvykle vydrží jeden až tři dny, takže možná budete potřebovat asi osm až dvanáct za den. Látkové plenky mohou vydržet až týden, pokud jsou správně vyprané. To znamená, že byste potřebovali celkem šest až osm látkových plen. Ať už si vyberete jakoukoli trasu, nezapomeňte si udělat zásoby, než vaše dítě dorazí!

Pokud používáte jednorázové plenky: Pravděpodobně projdete kolem deseti jednorázových plen denně v prvních několika týdnech, pak se to zužuje na přibližně šest denně, až budou vašemu dítěti dva měsíce. To je celkem asi 720 jednorázových plen.

Pokud používáte látkové: Celkem budete potřebovat asi šest až osm látkových plen.