Co dělat s nepoužitými plenkami? Průvodce

Co tedy dělat s nepoužitými plenkami? Pokud jste něco jako já, pravděpodobně vás to už nějakou dobu zajímá.

Zde je několik nápadů:

– Dejte je příteli nebo rodinnému příslušníkovi, který má dítě.

– Darujte je místní jesle nebo školce.

– Odložte je do banky plen.

– Vložte je do svého recyklačního koše (pokud vaše město přijímá jednorázové plenky).

Existuje spousta způsobů, jak se zbavit těch otravných nepoužitých plen, takže se nebojte! Stačí si vybrat možnost, která vám nejlépe vyhovuje, a zbavit se jich jednou provždy. 🙂 Pleny dokážou někdy bolet, ale mít čisté, spokojené miminko za to určitě stojí.

Balíte plenky na plenkovou párty?

Když tak učiníte, ujistěte se, že používáte papírové plenky.

Flanel je nejlepší materiál pro plenkové zábaly, protože dobře saje tekutiny a lépe drží po opakovaném praní než bavlna.

Flanel je také trochu pružný, aby zajistil, že vaše zavinovačka těsně obepne dítě, aniž by byla příliš těsná nebo volná. Pokud hledáte flanelové látkové plenky online. Máme k dispozici několik skvělých možností za rozumné ceny.

Existují dva hlavní typy plenkového příslušenství: kryty a namáčecí vložky. Potahy lze použít s jednorázovými vložkami, což usnadňuje jejich čištění mezi jednotlivými použitími, protože starou vložku, když se zašpiní, stačí vyhodit, místo abyste vše prát dohromady. Používání jednorázových vložek do krytů je také dobré, pokud procházíte mnoha výměnami plenek každý den.

Umíte cvičit na nočník jednoleté dítě?

Absolutně. Můžete trénovat na nočník dítě, které je staré jeden rok, ale jsou některé věci, které byste měli vědět, než se vydáte na tuto cestu.

Například může být nejlepší počkat, až bude vašemu dítěti blíže 18 měsíců (nebo dokonce starší), v závislosti na úrovni vyspělosti vašeho dítěte a na tom, jak dobře se obecně přizpůsobuje změnám – a zejména novým rutinám, jako je toaleta. v konkrétních časech během dne.

Nemluvňata mladších let se této dovednosti mohou naučit; pokud však ještě nezvládli další vývojové milníky, jako je chůze (která vyžaduje větší fyzickou kontrolu), pak může být pro vás oba příliš náročný trénink v raném věku! Ujistěte se, že všichni ostatní žijící ve vašem domě jsou také zapojeni do plánu tréninku na nočník, aby vaše dítě mohlo získat důsledné posilování.

Budete také muset mít spoustu trpělivosti a být ochotni se toho držet, i když jde do tuhého (a budou!). Na začátku může dojít k nehodám, když se vaše děťátko učí, kde a jak chodit na nočník, ale nevzdávejte se, pokud uvidíte regresi – jen pokračujte v posilování chování, které chcete vidět, dokud to vaše dítě pokaždé nenapraví.

Odměny za úspěchy na cestě jsou vždy dobrý nápad; jen se ujistěte, že všechny získané lahůdky nebo privilegia jsou vhodné pro jednoleté dítě a ne něco, co zpomalí proces učení na nočník.

Především mějte trpělivost se svým dítětem (a sebou!) a pamatujte, že je to obrovský milník v jeho životě.

Proč moje roční dítě stále sundává plenku?

Je normální, že roční dítě začne sundávat plenku. Stávají se nezávislejšími a chtějí dělat věci sami. Můžete pomoci svému dítěti naučit se sundávat plenku tím, že mu ukážete, jak se to dělá. Nezapomeňte své dítě chválit, když si samo úspěšně sundá plenku.

Pokud má vaše dítě i nadále potíže se sundáním plenky, možná mu budete muset pomoci, dokud se to samo nenaučí. Pochvalte své dítě, že se snaží, a povzbuďte je, aby pokračovalo ve cvičení. Brzy to všechno zvládnou sami!​

Pokud zjišťujete, že vaše roční dítě neustále sundává plenky, může se stát něco jiného. Možná je čas naplánovat návštěvu dětského lékaře vašeho dítěte.

Jak přimět své batole, aby zůstalo v plence?

– Batolata se každý den učí nové dovednosti. Jednou z největších výzev pro batolata je zůstat v plenkách! Zde je několik strategií, které pomohou vašemu dítěti zůstat v suchu:

*Dejte mu čas a prostor, aby šel sám – někdy to prostě chtějí udělat sami, aniž by je někdo sledoval. *Chyťte ho, než odejde – pokud si všimnete známek, že měl nehodu, okamžitě mu nasaďte čistou plenku, aby na žádnou neměl další šanci.

Svlékněte mu také mokré nebo špinavé kalhoty. Můžete ho nechat sledovat kreslené filmy, zatímco má na sobě spodní prádlo místo plen (jen se ujistěte, že poblíž televize nejsou žádné cennosti).

* Buďte trpěliví při nehodách – pamatujte, že tyto věci vyžadují čas! Pokud budete frustrovaní, bude to jen těžší.

* Odměna nálepkami nebo malou hračkou poté, co půjde v plence na záchod, mu také může pomoci naučit se, co se od něj očekává.