Co dělat, když dítě nemá plenky na plavání? Nápady

Co dělat, když dítě nemá plenky? Pokud vaše miminko nemá plenku na plavání, můžete buď použít jednorázovou plenku na plavání, nebo vyrobit plenku látkovou. U jednorázových plen existují dva typy: ty, které jdou do bazénu, a ty, které zůstanou na miminku.

Pokud používáte jeden z posledně jmenovaných typů, je důležité se ujistit, že těsně obepíná pas a nohy, aby se dovnitř nedostala voda.

Další možností je vyrobit si látkovou plenku na plavání. To lze provést tak, že vystřihnete kus savé látky, jako je starý ručník nebo tričko, a poté jej připevníte kolem dítěte zavíracími špendlíky. Ať už si vyberete kteroukoli trasu, pamatujte na to, aby vaše ratolest byla při plavání v bezpečí!

Kolik plen spotřebuje 1-leté dítě za den?

To se liší podle značky, ale průměr je kolem 12 plen denně. Některá miminka budou používat méně a některá více, ale je to dobrý odhad. Pokud vaše dítě trénuje na nočník, možná nebude potřebovat tolik plen, protože místo toho chodí do koupelny na záchod.

Nezapomeňte to vzít v úvahu při plánování schování plen! Nechcete vyběhnout uprostřed noci.

Když přijde čas začít cvičit na nočník, budete se chtít ujistit, že máte po ruce dostatek plen pro případ nehod. Můžete si buď koupit tréninkové kalhotky, nebo jen používat běžné jednorázové plenky, dokud se vaše dítě nezorientuje.

Existuje mnoho různých metod pro trénink na nočník, takže si nezapomeňte udělat průzkum a najděte tu, která bude pro vaši rodinu nejlepší.

Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že jednorázové plenky zabírají spoustu místa, takže pokud máte omezený úložný prostor, možná budete chtít zvážit použití látkových plen. Jejich praní vyžaduje trochu více úsilí, ale z dlouhodobého hlediska vám mohou ušetřit peníze.

Kolik plen potřebuji za měsíc?

Poté, co budete mít svůj seznam plen, které si potřebujete pořídit, je čas zjistit, kolik výměn plen za den je potřeba.

Například, pokud dítě nosí plenky velikosti tři po dobu asi tří hodin, aniž by mělo nějaké nehody nebo praskliny, pak pravděpodobně projde čtyřmi nebo pěti plenkami za dvacet hodin.

Pokud se tento odhad neshoduje s tím, co se stane s vaším děťátkem, určitě se podle toho zařiďte, abyste při příchodu do školky neměli trapný okamžik, když odcházíte ve včerejším oblečení!

Když jsem provedl svůj průzkum, našel jsem několik webových stránek, kde rodiče kladli stejnou otázku a provedli nějaké výpočty na základě svých zkušeností.

Podle těchto čísel děti ve věku od šesti měsíců do dvou let obvykle používají třináct – patnáct má odhad, kolik plen denně vaše dítě použije, můžete si spočítat počet plen potřebných za měsíc.

K určení množství použijte tento vzorec: Pleny za den x 30 dní = celkový počet denních použití jednorázových plen po dobu jednoho měsíce.

Pokud například vaše dítě používá dvanáct plen každý den a odhaduje se, že je bude nosit třicet dní (jeden měsíc), měli byste počítat s tím, že budete nepřetržitě potřebovat přibližně 360 novorozeneckých jednorázových plen měsíčně; což znamená 720 sáčků na jednorázové pleny pro novorozence každé tři měsíce!

Tato kalkulačka může pomoci s odhadem potřeb starších dětí, které stále občas potřebují přebalovací služby.

Opět mějte na paměti, že tato čísla jsou přibližná a mohou se lišit v závislosti na dalších faktorech. Pokud vaše dítě chodí na nočník nebo používá látkové plenky, můžete snadno odhadnout počet potřebných plen.

Pokud používá průměrně pět rolí toaletního papíru denně (nebo asi šedesát listů), pak bude muset spotřebovat přibližně dvanáct set rolí toaletního papíru za rok (pětkrát denně x 365 dní = 1825; mínus víkendy a dovolená).

Možná se budete chtít ujistit, že máte dostatek úložného prostoru pro tyto položky při počátečním zásobování!

Kolik novorozeneckých plen potřebujete?

Novorozenecké plenky jsou obvykle velikosti malé, střední a velké. Jinými slovy, nemusíte kupovat velikost menší než to, co vaše dítě právě nosí – obecně můžete při nákupu nových jednorázových plen jít rovnou nahoru o jednu velikost.

Tip pro profesionály: Budete chtít mít alespoň dvojnásobný počet novorozeneckých plen, než si myslíte, že budete v této fázi potřebovat, protože miminku často trvá déle, než se očekává, než doroste do své plenkové velikosti!

Například, pokud vaše dítě váží osm liber, pak počítejte s tím, že bude nosit novorozence asi dva měsíce, nebo dokud nedosáhnou deset liber (dávat nebo brát).

Proč moje dětské plenky v noci stále prosakují?

Důvodů, proč vašemu dítěti v noci protékají plenky, může být několik. Jedním z důvodů může být, že plenka je příliš malá a nesedí správně. Dalším důvodem může být to, že plena byla nošena příliš dlouho a již nesavá.

Zkuste miminko přes den přebalovat častěji, aby nemělo čas v noci protékat. Pokud jste vyzkoušeli tyto tipy a plenka stále protéká, možná by stálo za zvážení pořízení nového typu plen úplně.

Promluvte si v místní lékárně nebo supermarketu o tom, jaké typy absorpčních plen jsou na trhu dostupné, a zjistěte, které z nich budou pro vaše dítě nejlepší.