Co dělat během mateřské dovolené: nápady

Mateřská dovolená je obdobím, kdy se matky starají o sebe a své děti. Jaké činnosti však během této doby můžete dělat? Zde je několik nápadů!

Nápady, co dělat během mateřské dovolené

1. Pokud jste chytří, zkuste vyrábět dárky pro lidi s tím, co máte po ruce. Můžete uplést nebo uháčkovat něco zvláštního nebo vytvářet personalizované kresby.
2. Připojte se k online fóru, kde si noví rodiče mohou popovídat o tom, čím si prošli a jaká řešení zatím našli.

3. Zdřímněte si, když to dítě udělá!

Dostanu zaplaceno za dodatečnou mateřskou dovolenou?

Pokud se vrátíte do práce alespoň na 30 dní po mateřské dovolené, pak s největší pravděpodobností ne.

Je vzácné, že někdo dostane zaplaceno během dodatečného volna- ale často, pokud mu to bude dovoleno, to může brát jako dny nemoci nebo dovolené. Mateřská se celosvětově velmi liší, proto si před přijetím více než 12 týdnů nezaplacené FMLA poraďte se svým HR oddělením.

Jak mám nosit vlasy během těhotenství?

Neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak si ženy dělají vlasy během těhotenství – existuje příliš mnoho možností! Kvůli praktičnosti však většina žen tíhne ke stylům, které jsou snadné, jako copánky (zejména boho copánky) nebo rozcuchané drdoly. Další populární možností je nosit si vlasy s vlnami a kadeřemi, ale to může být obtížné pro ženy, které jsou citlivé na pachy během těhotenství (což se obvykle stává kolem 20.-24. týdne).

Styly těhotenských šatů: Jak nosit těhotenské oblečení?

S rostoucím počtem online dostupných stylů těhotenských šatů není důvod, proč by těhotné dámy neměly vypadat skvěle, pokud jde o jejich oblečení! Může to však vyžadovat trochu úsilí z vaší strany, když chcete najít ten dokonalý outfit, protože tam je tak obrovský výběr. Pokud dáváte přednost neformálnímu, ale stylovému stylu, jděte do šatů a sukní; pokud je na vašem seznamu priorit pohodlí a teplo, pak jděte na legíny nebo punčocháče.

Můžete si jen vybrat velikost pro těhotenské oblečení?

Může být obtížné jen „zvětšit“ těhotenské oblečení. Je to proto, že mnoho položek, které potřebujete během těhotenství, nejsou jednoduše většími verzemi toho, co nosíte nyní- jsou také navrženy jinak! Například většina džínů není střižena s dostatečným prostorem pro dětskou bouli, takže se přes ni nevejdou správně.

Těhotenské oblečení je speciálně navrženo tak, aby vyhovovalo vašemu rostoucímu bříšku a nechávalo vše ostatní nějaký tvar nebo proporci.

Může můj zaměstnavatel odmítnout prodloužení mé mateřské dovolené?

Ano! Mnoho zaměstnavatelů se domnívá, že nejsou povinni prodloužit mateřskou dovolenou na dobu delší, než byste byli bez zdravotního postižení. Mnoho států požaduje, aby poskytly přiměřené množství dodatečného neplaceného volna ženám, které si po porodu vezmou 12 týdnů volna. Pokud je však vaším zaměstnavatelem jedna z těchto společností, může vám během této doby stále odmítat platit- je to na nich!

Je v pořádku nosit legíny během těhotenství?

Ano, protože legíny nejsou totéž jako punčocháče. Punčocháče mají švy na prstech a bývají více omezující kolem vašich nohou, zatímco legíny v nich neobsahují žádnou pružnost, takže se s vámi prostě natáhnou, aniž by omezovaly pohyb.

Jakému oblečení se vyhnout těhotenství?

Příliš těsné oblečení kolem břicha, pasu a stehen. Pokud má oblečení opasky nebo elastické zapínání, měli byste se pokusit je nenosit. Můžete také zvážit nákup těhotenských kalhot, protože nabízejí větší ventilaci v této oblasti těla, takže umožňují chladné proudění vzduchu a přitom jsou stále v módě.

Mohou těhotné ženy jíst ryby?

Ano! Je to jeden ze zdrojů chudých bílkovin, které poskytují základní živiny pro růst vás i vašeho dítěte, zejména omega-3 mastné kyseliny, které lze hojně nalézt v některých rybách, jako je losos, makrela a tuňák, mimo jiné včetně krevet a konzervovaného světla. tuňák (nikoli tuňák).

Ryby obsahují velké množství vitaminu B12, který je nezbytný pro tvorbu červených krvinek. Je také skvělým zdrojem vitaminu D, který pomáhá absorbovat vápník, takže jej lze použít při stavbě kostí a zubů vašeho dítěte a také při podpoře zdravého vývoje mozku během těhotenství.

Bylo doporučeno vyvarovat se konzumace ryb s vysokou hladinou rtuti, jako jsou žraloci, mečouni nebo makrely, ale pokud se chystáte jíst tyto druhy, omezte jejich příjem nejvýše dvakrát týdně. Tato rada platí zejména tehdy, když je těhotné ženy jedly každý den po celou dobu těhotenství.

Těhotné ženy by neměly konzumovat syrové ryby, protože to může vést k otravě jídlem konzumací parazitů z nedovařených/syrových produktů z mořských plodů, a tím vystavit matku i dítě riziku.

Těhotným ženám se doporučuje sníst maximálně 12 uncí ryb týdně, což zahrnuje množství v konzervách tuňáka. Je také důležité, aby těhotné ženy nekonzumovaly syrové měkkýše, protože mohou obsahovat škodlivé bakterie a viry, které mohou způsobit otravu jídlem, i když jsou plně uvařené, zejména v raných fázích těhotenství, kdy se imunitní systém ještě nevyvinul natolik, aby dokázal bojovat s infekcemi .

To tedy představuje riziko pro matku i dítě, a tak je třeba zcela vyloučit konzumaci jedné nebo jakékoli jejich kombinace, zvláště při očekávání.