9 jednoduchých kroků, jak vyčistit a dezinfikovat použitý kočárek

Tento blogový příspěvek bude diskutovat o tom, jak vyčistit a dezinfikovat použitý kočárek, aby byl bezpečný pro použití kýmkoli.

Čištění a dezinfekce použitého kočárku je důležitá pro ochranu vás, vaší rodiny a všech ostatních kolem vás. Kolik lidí se před vámi dotklo kočárku?

Jak často byl od posledního použití čištěn? Jak dlouho to bylo naposledy použito? Na tyto otázky je třeba při čištění kočárku z druhé ruky pamatovat. Tento blogový příspěvek bude diskutovat o tom, jak vyčistit a dezinfikovat použitý kočárek, aby byl bezpečný pro použití kýmkoli.

Kroky k čištění a dezinfekci použitého kočárku

Existuje mnoho způsobů, jak můžete kočárek vyčistit. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, je důležité začít s dobrým čištěním vnějšího povrchu a poté použít vhodný dezinfekční prostředek na všechny povrchy, které přijdou do styku s kojenci nebo dětskou holou kůží. Nejlepších výsledků dosáhnete následujícím postupem:

Krok 1. Postříkejte kočárek vodní mlhou a odstraňte veškeré nečistoty pomocí mýdla na nádobí, saponátu nebo jiných komerčních čisticích prostředků. Než přejdete ke kroku dva, důkladně opláchněte, abyste odstranili všechny stopy čisticího roztoku.

Krok 2. Pokud je to možné, použijte čisticí prostředek na bázi enzymů, protože jsou méně toxické než ostatní a nezanechávají za sebou nepříjemné chemické pachy, které přetrvávají dlouho po dokončení práce. Tento výrobek velkoryse posypte po celé ploše kočárku. Před setřením starými novinami nebo papírovými utěrkami nechte pět minut působit, dokud na povrchu nezůstanou viditelné zbytky.

Krok 3. Naneste peroxid vodíku zředěný v teplé vodě na všechny povrchy bez trhlin (ty by mohly zachytit bakterie uvnitř), jako jsou pneumatiky, plastové panely atd.). Před setřením starými novinami nebo papírovými utěrkami nechte pět minut působit, dokud na povrchu nezůstanou viditelné zbytky.

Krok 4. Naneste ocet zředěný v teplé vodě na textilní a plastové části použitého kočárku, které nelze odstranit, jako jsou držadla, sedadla atd.). Nechejte jednu minutu před setřením starými novinami nebo papírovými utěrkami, dokud na povrchu nezůstanou viditelné zbytky.

Krok 5. Vyčistěte veškerý zbývající nepořádek vysátím všech drsných povrchů (k zachycení nečistot) pomocí připevňovacího nástroje určeného speciálně pro tento účel a dezinfekčního čisticího prostředku naneseného velkoryse na celou povrchovou plochu hlavy vysavače.

Vyfoukejte všechny štěrbiny, kde se může hromadit prach uvnitř nábytku, koberců a dalších předmětů, s nimiž by se vaše děti mohly dostat do styku, pomocí nástroje pro připevnění dmychadla a dezinfekčního čisticího prostředku.

Krok 6. Odstraňte všechny zbytky vakua opětovným vysáváním nebo pomocí starého zubního kartáčku odstraňte zbývající částice nečistot ze štěrbin nábytku, se kterými se vaše děti dostaly do styku.

Krok 7. Naneste dezinfekční prostředek profesionální síly (najdete ho ve většině obchodů s potravinami) na celé povrchy včetně kol, textilních oblastí, které lze odstranit, například kliky sedadel atd.). Před setřením novinami nebo papírovými ručníky jej nechte jednu minutu, dokud na povrchu nezůstanou viditelné zbytky.

Krok 8. Praní čistých oděvů, jako byly šaty a šaty se nosily ve fázi procházení/chůze životního cyklu naruby, aby se zabránilo hromadění bakterií v těchto přírodních vláknech, která mohou dráždit citlivou pokožku.

Krok 9. Znečištěné oblečení a ložní prádlo vyperte horkou vodou, abyste zabili bakterie. Sušte na vzduchu na lince nebo na slunci, aby došlo k optimálním chemickým reakcím, přičemž se do vzduchu uvolní veškerý zbývající formaldehyd (nebo jiné chemikálie), což může způsobit dýchací potíže.

Když nepoužíváte, skladujte čisté věci v prostoru, který umožňuje dobrou cirkulaci čerstvého, nefiltrovaného vzduchu, jako jsou sklepy nebo garáže. Pokud je skladování omezené, pravidelně otevírejte okna jen tak, aby mohla proudit, aniž by dovnitř vnikla špína/částice nečistot.

Můžete kočárek čistit v páře?

Čištění kočárku párou může být obtížné, protože materiál mnoha materiálů, včetně tkanin a plastů, se může roztavit nebo jinak poškodit. Je důležité, abyste se před pokusem o tento druh techniky praní na svých výrobcích vždy poradili s výrobcem.

Většina výrobců to nedoporučuje, ale doporučuje opatrnost při manipulaci s výrobkem po aplikaci páry.

Jak často byste měli čistit kočárek mého dítěte? Kolik času bych měl mezi každým použitím?

Po každém použití budete chtít setřít dětské kočárky. To je pouze pro obecné hygienické účely, aby se jakékoli kapičky z kašle/plivání nezdržovaly ve štěrbinách, které by mohly vést k růstu bakterií – zvláště pokud jsou tyto oblasti těžko dostupné nebo je nelze snadno setřít.

Jak dlouho trvá čištění kočárku?

To by záleželo na tom, jak je kočárek špinavý, z jakého materiálu je vyroben a jestli používáte nějaké výrobky, které jsou pro váš produkt bezpečné.

Doporučujeme odpařit bakterie a zárodky z různých povrchů v co nejkratším čase – obvykle mezi dvěma minutami až pěti minutami v závislosti na povrchu a použitém materiálu.

Jak poznám, který způsob čištění pro mě bude nejlepší? Co když se mi žádný nezdá dostatečně účinný? Mám to prostě vzdát?

Ani náhodou! Na trhu je tolik čisticích prostředků, že snadno najdete ten, který bude vyhovovat vašim potřebám. Další skvělou možností je smíchat různé čisticí prostředky, jako je mýdlo nebo prostředek na mytí nádobí, s vodou v rozprašovači.