4 snadné způsoby, jak upravit sedadlo kočárku Baby Trend

Jak upravit dětskou sedačku Baby Trend: Kolikrát jste už byli frustrovaní z autosedačky vašeho dítěte? Jak často se spona zasekne v jejich oblečení nebo nemohou sedět dostatečně dlouho, abyste ji mohli připnout?

To je frustrující, zvláště když se snažíte dostat z obchodu a potřebujete je naložit zpět do auta. Tuto frustraci lze vyřešit úpravou autosedačky vašeho dítěte!

Jak upravit dětskou sedačku Trend

Krok 1. Prvním krokem je nalezení popruhů, které jsou připevněny na každé straně bezpečnostního sedadla vašeho auta. Budete je muset uvolnit, aby je bylo možné vytáhnout zpod nebo přes oblečení a snadno se připoutat – stejně jako u jakéhokoli jiného typu dětského zádržného systému ve vozidle.

Krok 2. Uvolněte je, ale neodstraňujte je úplně! Vytáhněte jeden popruh, dokud nedosáhne své nejdelší délky, a poté jej uvázat na bezpečném místě. Tento postup opakujte i pro druhý popruh.

Krok 3. Vaše dítě by nyní mělo mít dostatek prostoru k pohybu, i když jeho nohy nesahají až na zem (což usnadňuje přizpůsobení).

Krok 4. Dále budete chtít upravit popruhy postroje. Jemně je zatáhněte, abyste zjistili, zda je můžete uvolnit, aby nebyly příliš těsné nebo příliš volné. Budete chtít zajistit, aby vaše dítě mohlo pohodlně sedět a mít stále prostor pro několik prstů mezi popruhem a oblastí hrudníku, ale také si uvědomte, kde se dotýká vašeho dítěte, když je utahováno – nikdy netahejte pevně přes hrdlo dítěte, zatímco připoután!

Sedačka kočárku Baby Trend by měla být vybavena nastavitelnou opěrkou nohou, která celkově usnadňuje sezení. Pokud to není možné, budete možná muset pod jednu nohu umístit nějaký polštář, dokud nedosáhne své přirozené polohy (což také pomůže snížit tlak na bolavé boky). Nakonec nezapomeňte nastavit ramenní popruh tak, aby seděl v pohodlné výšce a nebyl příliš těsný.

Jak otevřít autosedačku Baby Trend

Autosedačka Baby Trend je zajištěna západkovým systémem spon. Když se základna nakloní dolů, měli byste cítit, kde zacvakává na místo, prsty a zatažením na jedné straně nebo na obou stranách uvolněte sponu (podle toho, kolik bodů je v dané řadě). Podrobné pokyny můžete také vyhledat v uživatelské příručce.

Jak vyčistit rám kočárku: série Roaming pro děti

Když jdeme ven na procházky, obvykle používám svůj kočárek, protože naše dcera má ráda, když ji někdo tlačí, zatímco před sebou spokojeně kope nohama. Kdyby bylo čištění tak snadné! Tady je pár mých rad, jak udržovat kočárky v čistotě, aby vždy vypadaly co nejlépe.

K čištění rámu používám směs vody a mýdla. Myslím, že je důležité, abyste měli kartáč a hadřík na ruce po ruce, než začnete, abyste mohli při používání těchto nástrojů vykonávat tolik práce na jedné straně kočárku a poté přepnout na druhou stranu, abyste je měli stále v ruce, abyste mohli provádět další čištění.

Jak utáhnout základnu autosedačky Baby Trend

Základna autosedačky Baby Trend by měla být vybavena systémem LATCH, který vám umožní utáhnout popruhy kolem autosedačky. Zajistěte, aby byl dostatečně těsný, aby nedošlo k uvolnění, a poté použijte funkci sklápění, je-li k dispozici na zadním sedadle vašeho vozidla pro dítě v režimu zády ke směru jízdy (to pomůže poskytnout další podporu).

Pokud zjistíte, že vaše autosedačka Baby Trend není dostatečně pevná v základně, podívejte se na toto video s návodem na YouTube: Jak utáhnout základnu autosedačky Baby Trend

Aby hlava a krk dítěte byly správně podepřeny autosedačkou (a aby se zabránilo zranění), musí zůstat v úhlu mezi 45 – 85 stupni. Pokud se vašemu dítěti zdá, že je nepohodlné nebo se hrbí, když sedí na sedadle, zkuste upravit funkci sklápění opěradla, dokud nenajde pohodlnější polohu.

Zde je několik dalších věcí, které můžete udělat, pokud se vaše dítě během cesty bude cítit nepohodlně:

  • Umístěte hračky na dosah, aby je mohly v případě potřeby uchopit.
  • Nabídněte další přikrývku pro teplo a pohodlí.
  • Dejte si před cestou občerstvení nebo láhev, abyste se vyhnuli hladu během cesty.
  • V neposlední řadě se ujistěte, že je vaše dítě pevně připoutáno, aby se při jízdě příliš nepohybovalo – mohlo by to vést ke zranění při nárazu do věcí uvnitř vozidla!

Jak sklopit autosedačku Baby Trend

Manuál vám řekne, jak to udělat. Obecně je na zadní straně opěrky hlavy nastavovací knoflík, který lze povolit nebo utáhnout v závislosti na tom, jakou polohu vaše dítě potřebuje. O konkrétních pokynech, jak postupovat, se informujte u výrobce.

Autosedačku je nutné sklopit pro kojence a děti všech věkových kategorií, ale než získáte perfektní úhel, může to nějakou dobu trvat. Jak daleko vzadu v autě by měla hlava vašeho dítěte odpočívat, závisí na jeho věku: Mladší děti budou potřebovat lehátko, které bude vzpřímenější než starší dítě.

Zjistěte polohu sklápění pro věk vašeho dítěte kontrolou u výrobce nebo si přečtěte jeho příručku. Možná budete muset povolit nebo utáhnout nastavovací knoflík na zadní straně opěrky hlavy, který bude také určovat, jak daleko ve vašem vozidle mohou být tlačeny.